יהדות התורה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ביהדות התורה מעריכים: נתניהו יילך לבחירות במהלך כנס החורף

ח"כים חרדים במפלגה סבורים שאם וכאשר חוק הגיוס יאושר, הכנסת לא תחזיק מעמד זמן רב לאחר מכן. בליכוד הסבירו: המאמץ הגדול של ראש הממשלה להעביר את החוק נועד למנוע מלפיד לאתגר את יחסיו עם החרדים
זאב קם
15 באוקטובר 2018
07:46

חברי הכנסת החרדים של יהדות התורה מעריכים גם הבוקר (שני) כי פניו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבחירות במהלך כנס החורף הקרוב. הסברה בקרב חברי הכנסת היא שלאחר חוק הגיוס, אם אכן יאושר, הכנסת לא תחזיק מעמד זמן רב ותיאלץ להתפזר בדרך לבחירות.


חברי כנסת של הליכוד הסבירו הבוקר כי המאמץ הגדול שעשה ראש הממשלה כדי להביא לאישור חוק הגיוס נועד בראש ובראשונה למנוע מיו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, וממפלגתו את הנושא היחיד שיכול היה לאתגר את הליכוד בבחירות הקרובות - ענייני דת ומדינה ויחסי הליכוד עם החרדים. אם אכן חוק הגיוס יעבור בכנסת, בתמיכת יש עתיד שכבר הודיעה כי תתמוך אם לא ייערכו בו שינויים - לא יוכלו ביש עתיד לטעון שנתניהו נכנע לחרדים בחוק הגיוס.

ההערכה ביהדות התורה בנוגע לבחירות מגיעה למרות טענותיהם של גורמים בסביבת נתניהו, שאמרו אמש כי אם חוק הגיוס יאושר, הוא לא ימהר ללכת לבחירות. אתמול, בתום התייעצות ארוכה, הודיעה מועצת גדולי התורה כי בשלב זה אין בכוונתה לפרק את הממשלה בשל החוק.

הריאיון המלא עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין:

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר הבוקר כי אין סיבה אמיתית לדבר על בחירות וכי אם מפלגות הקואליציה ירצו אפשר להשלים את המשימות הרציניות ויש עוד הרבה מה לעשות. אדלשטיין אמר בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי אם יהיו בחירות הבעיות לא יעלמו ועדיין צריך יהיה להתמודד עמן.

אדלשטיין התייחס להאשמות כי ישראל הופכת למדינה טוטאליטרית ואמר כי כשאנחנו צועקים על כל דבר "הרס הדמוקרטיה", אם יבואו צרות אמיתיות, אף אחד לא יקשיב. "למרות שיש מתח בריא בין הרשויות, לא אתן יד לפגיעה בדמוקרטיה.

גורמים בכירים בכנסת הבהירו אתמול כי לא תיתכן פשרה בין השר אביגדור ליברמן לסגן השר יעקב ליצמן סביב משבר חוק גיוס החרדים – כל עוד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא יתחייב בפניהם לשמור את הקואליציה עד סוף הקדנציה. הבכירים ציינו כי עד כה נתניהו לא נתן הבטחה כזו לשניהם.