מתן צו ההריסה למשפחת המחבל מברקן
צילום: דובר צה"ל

צה"ל הודיע למשפחת המחבל מברקן: ביתכם ייהרס

המחבל, שרצח את זיו חג'בי ואת קים יחזקאל-לבנגרונד, עדיין לא נתפס - שמונה ימים אחרי הפיגוע. על פי ההערכות, המחבל נמלט ברגל וללא סיוע חיצוני
כרמל דנגור
15 באוקטובר 2018
09:26

צה"ל מסר הלילה (שני) למשפחת המחבל אשרף נעאלווה הודעה לפיה ביתו ייהרס. נעאלווה, שעדיין לא נתפס, רצח ביריות את זיו חג׳בי ואת קים יחזקאל-לבנגרונד בפיגוע באזור התעשייה ברקן לפני יותר משבוע.

המצוד אחרי המחבל התרכז באזור ברקן, משם יצא לבדו, ולפי ההערכה הוא נמלט ברגל וללא סיוע חיצוני. במערכת הביטחון הניחו שהוא מסתתר במרחב הכפרי שבין ברקן לשכם. במערכת הביטחון חוששים מכך שהמחבל חמוש וינסה לבצע פיגוע נוסף או לירות לעבר הכוחות שיבואו לעצור אותו. בנוסף קיים חשש מפיגועי חקיינות.

שרה וטורי, שנפצעה בפיגוע, תיארה את ההתרחשויות: "ברחתי למשרד והתחבאתי מתחת לשולחן. ראיתי שאני מדממת. שמעתי ארבע או חמש יריות חזקות. המחבל חזר אליי למשרד - ותוך שנייה נעלם".

לפני שבוע פורסמה בכאן רשת ב' עדותו של המאבטח שבדק את המחבל בכניסה לאזור התעשייה, שבה טען כי בגלל העומס במקום, לא ניתן לבצע בידוק ביטחוני ראוי. לדברי המאבטח, בשעות הבוקר מגיעים לאזור התעשייה אלפי פועלים בשעה, ולמרות התראות גלאי המתכות הם לא יכולים לבדוק את אישורי הפועלים.

"המגנומטר מצפצף כל הזמן ולנו אין מה לעשות עם זה", אומר המאבטח. "אנחנו בקושי מצליחים לבדוק שהיתרי הכניסה שהם מציגים לא מזויפים. אין לנו יכולת לבצע בידוק ביטחוני ממשי לפועלים". המחבל שביצע את הפיגוע החזיק בהיתר כניסה לאזור התעשייה והרובה ששימש לירי היה בתיק על גבו.