שופט העליון דוד מינץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פלסטינים ניסו לתקוף בפטישים את שופט העליון דוד מינץ באזור בנימין

השופט, המתגורר בדולב, דיווח למשטרה כי שלושה חשודים חסמו את רכבו כשנסע בכביש 463 והתקדמו לעברו כשהם אוחזים פטישים. הוא נמלט מהמקום. המשטרה פתחה בחקירה
כרמל דנגור
15 באוקטובר 2018
09:27

פלסטינים ניסו לתקוף הבוקר (שני) את שופט בית המשפט העליון דוד מינץ בשעה שנסע ברכבו בכביש 463. הם חסמו את הרכב כשהם אוחזים פטישים, עד שהשופט נמלט מהמקום.

מינץ, המתגורר בדולב, דיווח למשטרה כי רכב פלסטיני חסם את מכוניתו בצומת הפרסה. הוא מסר כי מהרכב ירדו שלושה חשודים שהתקדמו לכיוונו כשהם אוחזים בפטישים. כשהבחין בהם, החל בנסיעה ונמלט. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

בהודעה שפרסמה דוברות היישוב דולב נמסר: "אנו שמחים ומודים לקב"ה שדוד חברנו יצא בנס וללא פגע מהאירוע. אירועים המתרחשים כאן מדי שבוע, צריכים להיות מדווחים ומטופלים באותה החומרה כפי שטופל האירוע הבוקר. צריך להיות ברור שמבחינת הפורעים שקמו הבוקר במטרה לפגוע ביהודים, אין הבדל את מי הם תוקפים, אם היושב ברכב הוא תושב ואזרח במדינת ישראל או שהוא נושא תפקיד של חבר כנסת ושופט עליון.

"תקופה ארוכה זכינו לרגיעה מהתקפות בכבישים, אולם השבועות האחרונים מצביעים על המגמה המתחדשת, ואת זה אנו לא יכולים לקבל. אנו מצפים שכוחות הביטחון יתייחסו לאירועים אלו כאירועים ביטחוניים חמורים אשר יטופלו בהתאם. יחד עם זאת, אנו מלאי הערכה למפקדי הצבא באזורנו, שעובדים לילות כימים על מנת לשמור על השקט בישובים, ותורמים מידי יום ביומו לתחושת הביטחון ולהתנהלות חיינו בשגרה".

הלילה פשטו כוחות מג"ב על בית בכפר אבו דיס. בחיפוש בבית אותר חשוד ואותרו אמצעי לחימה רבים, ביניהם נשק מאולתר מסוג קרלו ובו מחסנית ותחמושת, שכפ"צ ומרכיבים רבים להכנת מטענים - חומר נפץ, צינורות, פתילים ועוד. בנוסף אותרו חומרי הסתה. החשוד המרכזי ואחיו נעצרו.