משה כחלון ואביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מסתמן: כולנו וישראל ביתנו יסכמו ביניהן שלא לתקן את חוק הגיוס

שתי הסיעות צפויות לתאם עמדות סביב הדרישה שלא לבצע שינויים בחוק גיוס החרדים, בהשוואה לנוסח שכבר אושר בקריאה ראשונה בכנסת. לוין בכאן רשת ב': "החוק טוב ומאוזן, אפשר לגשר על הפערים עם נכונות מצד השותפות בקואליציה"
זאב קם
16 באוקטובר 2018
10:14

מסתמן תיאום בין סיעות כולנו וישראל ביתנו סביב הדרישה לא לבצע שינויים ותיקונים בחוק גיוס החרדים, בהשוואה לנוסח שכבר אושר בקריאה ראשונה בכנסת. גם בסיעת כולנו מתנגדים לשינויים או לריכוכים בנוסח החוק, ובכך יוצרים עבור החרדים בעיה לא פשוטה בדרך לאישור החוק.

כזכור, החרדים דרשו לבצע כמה שינויים בחוק, ואילו עכשיו הסיכויים לכך פחתו אף יותר. יו"ר כולנו, שר האוצר כחלון, הודיע אתמול (שני) במהלך ישיבת הסיעה כי מפלגתו דורשת שחוק הגיוס יאושר בהתאם לעמדת מערכת הביטחון.

השר יריב לוין (הליכוד) אמר הבוקר כי חוק הגיוס הוא טוב ומאוזן, וכי אפשר לגשר על הפערים אם יהיו רצון ונכונות לכך מצד השותפות בקואליציה. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב', אמר לוין כי מועד הבחירות לא ייגזר מהחלטת היועץ המשפטי לממשלה בנושא חקירות נתניהו וכי קשה לראות את אביחי מנדלבליט מקבל בקרוב החלטה בנושא. בעניין המצב בגבול הדרום, אמר השר לוין כי אין להשלים עמו, אך איש אינו רוצה במבצע רחב בעזה אלא רק אחרי מיצוי כל האפשרויות האחרות.

האזינו לריאיון המלא:

אתמול הסבירו חברי כנסת של הליכוד כי המאמץ הגדול שעשה ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי להביא לאישור חוק הגיוס נועד בראש ובראשונה למנוע מיו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, וממפלגתו את הנושא היחיד שיכול היה לאתגר את הליכוד בבחירות הקרובות - ענייני דת ומדינה ויחסי הליכוד עם החרדים. אם אכן חוק הגיוס יעבור בכנסת, בתמיכת יש עתיד שכבר הודיעה כי תתמוך אם לא ייערכו בו שינויים - לא יוכלו ביש עתיד לטעון שנתניהו נכנע לחרדים בחוק הגיוס.

ההערכה ביהדות התורה היא שפניו של נתניהו לבחירות במהלך כנס החורף הקרוב. הסברה בקרב חברי הכנסת היא שלאחר חוק הגיוס, אם אכן יאושר, הכנסת לא תחזיק מעמד זמן רב ותיאלץ להתפזר בדרך לבחירות. שלשום, בתום התייעצות ארוכה, הודיעה מועצת גדולי התורה כי בשלב זה אין בכוונתה לפרק את הממשלה בשל החוק.

תגיות:
כולנו