צה"ל: תקפנו 20 מטרות בתגובה לירי הרקטות מעזה

בין השאר הותקפו מנהרת חמאס, תשתיות תת קרקעיות וסדנאות להכנת אמצעי לחימה. לדברי דובר צה"ל: "אני לא יודע מי ירה אבל האחריות היא של חמאס". בנוסף הותקפה חוליה ששיגרה רקטה לאזור חוף אשקלון. הפלסטינים מדווחים על נפגעים בתקיפות
כתבי כאן חדשות
17 באוקטובר 2018
08:03
עודכן ב 11:20

צה"ל תקף הבוקר (רביעי) יותר מ-20 מטרות ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטות הלילה לעבר ישראל. בין השאר הותקפה מנהרה התקפית בדרום הרצועה, תשתיות תת-קרקעיות, סדנאות ליצירת אמצעי לחימה וחפריה, ופיר חפירה של מנהרת טרור של הכוח הימי של חמאס.

בהודעה שפרסם דובר צה"ל, נמסר כי במוקד התקיפה הייתה מנהרת טרור התקפית של חמאס באזור חאן יונס שחצתה לשטח ישראל. בנוסף, הותקפו עוד שורה של מתחמים לחפירת מנהרות טרור, מפעל ייצור אמצעי לחימה אוויריים ברפיח ובתל אלהוא, מתחם צבאי של הכוח הימי בחאן יונס ויעדי טרור במספר מתחמים צבאיים.

לדברי דובר צה"ל רונן מנליס, "רקטות מהסוג שנורה יש רק לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי. אני לא יודע מי ירה אבל האחריות היא של חמאס. העובדה שיש לפחות שתי רקטות מוכנות לירי, בזמן מאמצים לרגיעה. חמאס פוגע במאמצים האלו ובתושבי הרצועה. ממשיכים במוכנות לפעולות נוספות ככל שיתרחשו".


הפלסטינים מדווחים על שלושה נפגעים בשבע תקיפות שביצעו מטוסי קרב ברחבי הרצועה. אתר אינטרנט המקורב לג'יהאד האסלאמי, "פלסטין אליום", מדווח על מגעים אינטנסיביים שמצרים מנהלת לעצירת ההסלמה והידרדרות המצב.

ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שאמורה הייתה להיערך הבוקר נדחתה, אך ייתכן שתכונס בהמשך היום בהתאם להתפתחויות. שר הביטחון אביגדור ליברמן אמור היה להציג היום בפני הקבינט תוכנית למתקפה רחבה ברצועת עזה, לאחר שלטענתו מוצו המאמצים לרגיעה. 


אתמול קיים ליברמן הערכת מצב באוגדת עזה, והתייחס להסלמה הביטחונית בדרום: "חייבים להנחית מכה קשה על חמאס, זו הדרך היחידה להחזיר את המצב לקדמותו, להוריד את רף האלימות לאפס או כמעט לאפס. זו חייבת להיות החלטה של הקבינט כולו". לדברי שר הביטחון, מה ששינה את תמונת המצב הם האירועים ביום שישי האחרון: "אחרי שאפשרנו לאנשי האו"ם להכניס ארבע מכליות דלק בבוקר, בערב קיבלנו פרץ של אלימות, גל שלא זכור לי הרבה זמן". 

בהכנת הידיעה השתתפו: משה שטיינמץ, רועי שרון, דנה בן שמעון, סולימאן מסוואדה, שמעון מיג'אן וגילי כהן