ההרס בבית בבאר שבע

"ראיתי את כל הווילה מולי שנעלמה": שכנים בבאר שבע משחזרים

אחרי פגיעת הרקטה, מנסים לשוב לשגרה. תושב השכונה תיאר את הרגעים המפחידים: "קמנו בשלוש וחצי מפיצוץ מאוד גדול, ראינו את כל החצר מלאה ברסיסים". שכנה נוספת סיפרה: "דאגתי כל כך שלא קרה כלום לילדים"
מערכת כאן
17 באוקטובר 2018
09:49
עודכן ב 11:08

בשכונה בבאר שבע שבה פגעה לפנות בוקר (רביעי) רקטה מרצועת עזה פגיעה ישירה בבית, מנסים לאמוד את מימדי ההרס, ולחזור לשגרה ככל הניתן: אחד משכניה של האישה שביתה נפגע, שגב נווה, סיפר בריאיון לתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' על "בוקר קשוח, אנחנו עסוקים בלדאוג שנחזור לשגרה".


"קמנו בשלוש וחצי מפיצוץ מאוד גדול, אני ובעלי לא שמענו את האזעקה, קמנו מהפיצוץ וראינו את כל הבלאגן", שחזר נווה. "חלק מהדיירים כבר היו בממ"ד, קמנו ויצאנו מהבית, ראינו את כל החצר מלאה ברסיסים וחפצים שהגיעו מהבית, אפשר לראות בתמונות שהטיל נכנס מהגג והתפוצץ לתוך הבית, ומהבית זה הגיע גם אלינו ולשכנים ממול, פיצוץ מושלם".

האזינו לריאיון עם שגב נווה:

כשנשאל נווה לדעתו בנושא קבלת ההחלטות, הוא השיב: "אני רואה פה את כולם עסוקים בלדאוג שנחזור לשגרה, לא מעניינות אותי ההחלטות בדרג המדיני. ברחוב כולם עסוקים בדברים האלה".


שכן נוסף בשכונה, אילן אוזן, סיפר בריאיון להבוקר הזה בכאן רשת ב': "הגעתי ראשון, קפצתי מהגדר ונכנסתי לחצר. ראיתי את כל האבנים, הכול הרוס, הרס רציני. הפיצוץ היה חזק מאוד, כולנו רעדנו. תודה לאל שכולם בסדר".

הבית שנפגע באופן ישיר לא היה היחיד שספג נזקים. איילה שמעוני סיפרה כי בתים סמוכים נפגעו מההדף ומרסיסי הזכוכיות והמתכת. "שמעתי את זה קרוב לבית שלי", תיארה. "ראיתי את הגדר החשמלית עפה, את הגינה מפורקת, את הזכוכיות מנופצות. ראיתי את כל הווילה מולי שנעלמה, נשאר רק הממ"ד. כל כך דאגתי שלא קרה כלום לילדים".