הערכת מצב באוגדת עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

נתניהו באוגדת עזה: "רואים בחומרה את ההתקפות, נפעל בעוצמה רבה"

לאחר ירי הרקטות קיים רה"מ הערכת מצב בדרום: "אם ההתקפות הללו לא ייפסקו – אנחנו נפסיק אותן". השר צחי הנגבי אמר לאסתי פרז בתכנית בחצי היום בכאן רשת ב' כי "הודעת הפלגים חריגה" והוסיף: רוב השרים בקבינט בעמדה שאין עניין להיקלע למערכה. גורם פלסטיני לכאן חדשות: חמאס העביר מסר שהוא מעוניין בהפסקת סבב הלחימה
בחצי היום
17 באוקטובר 2018
14:04
עודכן ב 15:59

בעקבות ירי הרקטות מעזה הלילה והבוקר קיים ראש הממשלה, בנימין נתניהו הערכת מצב באוגדת עזה בהשתתפות שר הביטחון וראשי מערכת הביטחון. נתניהו אמר כי ישראל רואה בחומרה רבה את ההתקפות עליה בגדר, על עוטף עזה, על באר שבע ובכל מקום. "אני אמרתי בפתח ישיבת הממשלה השבוע שאם ההתקפות הללו לא ייפסקו – אנחנו נפסיק אותן. אני רוצה לומר לכם היום - ישראל תפעל בעוצמה רבה״, אמר נתניהו.

לפי גורם פלסטיני חמאס אמר לחברי המשלחת המצרית כי הוא מעוניין בהפסקת אש לעצירת סבב הלחימה הזה. לטענתו, המסר הועבר לישראל באמצעות המצרים וחמאס ממתין כעת לתשובתה של ישראל. כמו כן חמאס אמרו למצרים כי אם תהיה הסלמה הלילה וישראל תחדש את תקיפותיה, הארגון יתקשה לשבת בחיבוק ידיים.

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס הערב לישיבה בעקבות ההסלמה בדרום והירי לעבר באר שבע. עוד לפני הישיבה, כמה חברי קבינט כבר התבטאו בנוגע להמשך הפעילות של ישראל בסבב הנוכחי. השר צחי הנגבי אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב' כי "אין לנו מה להרוויח מעימות בעזה, משום שהוא יחזיר אותנו לאותה הנקודה".

האזינו לריאיון עם צחי הנגבי בכאן רשת ב'

"הודעת הפלגים בעזה, שמיהרו להסיר מעצמם אחריות לירי, היא חסרת תקדים", הוסיף הנגבי. "אנחנו מכירים ראיות שתומכות באמינות ההודעה הזו. ראש הממשלה הגדיר גבולות, ויום שישי הקרוב יהיה מבחן לפרובוקציות של חמאס".

עוד הוסיף הנגבי כי "אין קשר בין מבצע בעזה לבחירות. רוב הקבינט מצדד בדעה שאין לנו שום עניין להיקלע למערכה ברצועה. אם זה יקרה, זה יקרה בלית ברירה כמו המבצעים האחרונים".

האזינו לריאיון עם יובל שטייניץ

מוקדם יותר היום הביע חבר הקבינט יובל שטייניץ עמדה דומה וטען כי "אין להיגרר לסבב כולל בעזה שאינני רואה את מטרתו". עם זאת, הוא אמר כי אירועי הלילה הם "התפתחות חמורה ביותר, צריך להגיב בתקיפות, וזה מה שעושים, לא נעבור לסדר היום, התגובה צריכה להיות קשה, כואבת ומרתיעה".