חיפה
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

עורך דינה של עינת קליש: "נלך לבג"ץ, הטכנוקרטיה ניצחה את הדמוקרטיה"

עו"ד אורי הברמן, פרקליטה של המועמדת לראשות חיפה שנפסלה אומר כי מעולם לא נפסלו בישראל שתי רשימות מהסיבה שבית המשפט פסל. "פסילה חייבת להיות מפורשת בחוק ולא על דרך פרשנות חדשה • ראש העירייה יונה יהב: "זו המערכת הכי מושחתת שהשתתפתי בה"
תמר אלמוג ומרדכי גילת
18 באוקטובר 2018
11:41

אורי הברמן, עורך דינה של עינת קליש, שמועמדתה לראשות עיריית חיפה נפסלה אומר היום (חמישי) כי יפנה לבג"ץ כדי לערער על החלטת נשיא בית המשפט המחוזי בעיר. בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב' אמר הברמן כי "מעולם לא נפסלו בישראל שתי רשימות מהסיבה הזו. פסילה חייבת להיות מפורשת בחוק ולא על דרך פרשנות חדשה כמו שבי המשפט עשה".

 

הברמן דחה את דברי השופט ואמר כי לא הייתה התחכמות מצד מפלגת העבודה כשהגישה שתי רשימות שונות לבחירות. "משרד הפנים פסל עשרות רשימות, כולן בשל ליקויים טכניים. לא היה לזה אח ורע בבחירות קודמות. הטכנוקרטיה גוברת על הדמוקרטיה. מקרה דומה של העבודה קרה בשדרות. שם ביהמ"ש אישר את ההתמודדות".

 ראש העיר יונה יהב סרב להתייחס בתכנית לפסילתה של מי שנחשבה למתמודדת מרכזית במערכת הבחירות אך אמר כי זו המערכת המושחתת ביותר שהשתתף והיה פעיל בה. "השחיתות לא מעניינת אף אחד, התקשורת לא עוקבת אחריה, היא נעשית מעל השולחן ולא מתחתיו", אמר יהב.

 

"אנחנו מאמצים כללים חדשים בעם ישראל וכך קובעים גורלות של עיר או ארץ. במקרה שלי טייקונים שלא אהבו שסילקתי את מכל האמוניה מחיפה או לבנות בניינים ליד בית ספר פעיל שמים מיליוני שקלים על ראשי. מארגנים אירועי תרבות ומעל הבמה קוראים שלא להצביע לי".

דוד עציוני, מועמד נוסף בבחירות בחיפה, הביע צער על פסילתה של קליש, אך טען כי הוזהרה מראש על האיסור לרשום שתי רשימות בבחירות המקומיות: "לבי-לבי עם עינת ברגעים הקשים האלה. זה לא רגע קל אבל בית המשפט התריע מראש ואמר למפלגת העבודה, כשבוע לפני הגשת הטפסים, שחל איסור מוחלט להגיש את הטפסים ככה. החוק הוא נר לרגליי וחייבים לכבד אותו. אנחנו מדינת חוק. לא אני או הציבור החלטנו את זה אלא בית המשפט".