מירי תמנו

האם מב"ש שביתה נהרס מפגיעת רקטה בב"ש: "חוויתי טלטלה"

תמנו חילצה את שלושת ילדיה מהבית שניות לפני פגיעת הרקטה. "קרה לי נס", היא אמרה וסיפרה כי חשבה בהתחלה היא חולמת, אך התעשתה והצליחה לרדת עם הילדים למקלט בזמן
איציק זוארץ
18 באוקטובר 2018
18:00

מירי תמנו, שביתה נהרס מפגיעה של רקטה ששוגרה מעזה לבאר שבע, סיפרה היום (חמישי) על שאירע בזמן האזעקה שנשמעה ואחריה. "חוויתי טלטלה, המחשבות התרוצצו לכל עבר. קרה לי נס", הסבירה תמנו והוסיפה כי "הכל היה שחור, לא הבחנתי בין דמיון למציאות". תמנו הדגישה כי הוראות פיקוד העורף, הן שעזרו לה להבין מה לעשות בעת הישמע האזעקה.

תמנו סיפרה: "חשבתי שאני מדמיינת את האזעקה, אבל התעשתתי והבנתי שזה לא חלום. רצתי מיד, שלפתי את שני הילדים הקטנים ואמרתי להם לרוץ מיד למקלט. הילד האמצעי חזר אליי בזמן שאני רצה לילד הגדול – משכתי אותו מהרגל. אם לא הייתי מושכת אותו, הוא לא היה מבין.

"איך שהיה בום הבנתי שזה אצלי. הילד האמצעי התחיל לבכות – הוא אמר 'הגיטרה שלי, השירים שלי, עכשיו לא יהיה לנו בית?'", המשיכה לספר. תמנו אמרה  כי אולי הייתה שליחה של אלוהים להעביר מסר - להישמע להוראות פיקוד העורף. "כוחות ההצלה באו מהר. הגז דלף. המים זרמו מכל עבר. אסון גדול", ציינה תמנו.

"הכי קשה שאין לך בית. שאין לך זיכרונות. יש לי בראש צלילים של הילדים שלי בחדרים שהיו יורדים ועולים. הגינה שבה היו משחקים. מעולם לא ביקשתי עזרה. תמיד ניסיתי להסתדר עם הקיים. פתאום אני מוצפת מכל עבר. זה משהו מטלטל. אתה לא יכול להיות אתה. הפכת להיות מישהו שלא בחרת", הוסיפה תמנו.


אתמול במהלך הלילה זוהו שני שיגורים מרצועת עזה. רקטה אחת נפלה בים מדרום לגוש דן, והשנייה פגעה ישירות בבית בלב באר שבע. בתום הערכת מצב, הוחלט שלא לקיים לימודים בכל מוסדות החינוך בעיר, וכך גם ביישוב עומר הסמוך. הרמטכ"ל גדי איזנקוט, המבקר בארצות הברית, הקדים את שובו לישראל. בתגובה, חיל האוויר תקף מטרות טרור ברצועה. 

בהודעה שפרסם דובר צה"ל, נמסר כי במוקד התקיפה הייתה מנהרת טרור התקפית של חמאס באזור חאן יונס שחצתה לשטח ישראל. בנוסף, הותקפו עוד שורה של מתחמים לחפירת מנהרות טרור, מפעל ייצור אמצעי לחימה אוויריים ברפיח ובתל אלהוא, מתחם צבאי של הכוח הימי בחאן יונס ויעדי טרור במספר מתחמים צבאיים. שר הביטחון אביגדור ליברמן הורה על סגירת המעברים ארז וכרם שלום וכן על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה לשלושה מיילים ימיים בלבד. 

תגיות:
שביתה