דני דנון וניקי היילי נגד חגי אלעד
צילום: אי-פי

מנכ"ל "בצלם" באו"ם: "לפעול נגד ישראל"; דנון: "תתבייש, משת"פ"

חגי אלעד נאם במועצת הביטחון והאשים את ישראל כי היא מתירה פגיעה בפלסטינים. השגריר באו"ם דנון ענה: "אתה אזרח ישראלי בשירות האויב". גם שגרירת ארה"ב תקפה את אלעד וכינתה את דבריו "מסולפים". נתניהו: "מנכ״ל 'בצלם' נשא נאום רצוף שקרים באו״ם בניסיון לסייע לאויבי ישראל"
עמיחי שטיין ויותם רוזנוולד
18 באוקטובר 2018
18:39
עודכן ב 19:17

מנכ"ל ארגון "בצלם" נאם הערב (חמישי) בפני החברות במועצת הביטחון של האו"ם וקרא להן לפעול נגד המדיניות של ישראל. "יש אלימות קשה מצד המתנחלים כלפי הפלסטינים. שום דבר לא מקרי, הכל מדיניות" האשים אלעד. שגריר ישראל באו"ם דני דנון ענה לו: "אתה אזרח ישראל בשירות האויב, תתבייש לך, משת״פ!". גם שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי תקפה את אלעד וכינתה את דבריו "מסולפים וחד-צדדיים".

"מאז הפעם האחרונה שדיברתי כאן, נהרגו מאות פלסטינים. עזה הופכת לבית כלא, ויש אינספור הפגנות על הגדר – אסיריה עושים זאת אחרי קריסת הכלכלה ושירותים בסיסיים. בית המשפט מצא את המדיניות הישראלית ביחס לעזה – המצור וירי הצלפים, חוקי לגמרי. הנקודה היא ששום דבר לא חוקי או אפשרי", אמר אלעד כשהוא מתייחס למהומות בגבול רצועת עזה.

אלעד התייחס גם להוראת בית המשפט העליון לפנות את הכפר הבלתי חוקי חאן אל-אחמר ואמר כי "הטענות שפעולות הפינוי לגיטימיות הן חלולות". לדברי אלעד, הסיבה לבנייה הבלתי חוקית של הפלסטינים היא שאין להם אלטרנטיבה משום שזה "כמעט בלתי אפשרי להשיג אישורי בנייה מהממשל הישראלי".

דנון הגיב לאלעד וציין בפני המועצה כי ארגון בצלם מקבל מימון מהאיחוד האירופי והוזמן על ידי בוליביה, "מדינה שרומסת זכויות אדם" כדי "להשמיץ את הדמוקרטיה הישראלית". דנון תקף: "תראו לי פלסטיני או בוליביאני שיגיע למועצת הביטחון ויעז להשמיץ את מדינתו – במקרה הטוב הוא יסיים בבית הכלא".

השגריר הישראלי התייחס לירי הרקטות שביצע חמאס בימים האחרונים ואמר כי "אנחנו על סף הסלמה בעזה וחמאס ישלם מחיר כבד על התקפותיו לעבר לישראל. הוא משתמש בסיוע הבינלאומי כדי להרחיב את ארסנל הנשק שלו - בטון עבור בתי חולים ובתי ספר מנותב לבניית מנהרות טרור".

דנון חשף בפני חברות המועצה ספר שמחולק בבתי הספר ברשות הפלסטינית ובו מוגדרת דלאל מוגרבי, שרצחה 38 ישראלים בפיגוע טרור, כ"גיבורה" ו"הכתר של האומה". "זה ספר שאבו מאזן מחלק בבתי הספר" אמר השגריר בעודו מחזיק את הספר מול המשתתפים והוסיף "זוהי עדות לתרבות השנאה שלו וזו הסיבה שילדים מעדיפים ללכת ולהרוג ישראלים במקום למצוא עבודה. זה מתחיל בבית ספר ונגמר בפיגוע בברקן".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על דברי מנכ"ל "בצלם" באו"ם: "בשעה שחיילינו נערכים להגנה על ביטחון ישראל, הוא בוחר לשאת נאום רצוף שקרים באו״ם בניסיון לסייע לאויבי ישראל. התנהלות 'בצלם' היא חרפה שתיזכר כאפיזודה קצרה וחולפת בתולדות עמנו". יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד אמר: "הנאום של מנכ״ל 'בצלם' באו״ם הינו אסופה של שקרים, עיוותים ותעמולה״.

לפני דנון ואלעד נאם שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב והזהיר כי עזה קורסת וכי אנו על סף עימות. הוא הגדיר את ירי הרקטות לישראל  "התגרות מסוכנת" וקרא לחזור להבנות שהושגו ב מבצע צוק איתן, בשנת 2014.

תגיות:
דני דנון