רכבת ישראל
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

קטר הדיזל שחילץ את הנוסעים התקועים ברכבת - מלכודת מוות

שירותי הכבאות אסרו להכניס קטר שעליו סולר מחשש שתפרוץ שריפה, אך הקטר הוכנס בכל זאת. את הנוסעים שנתקעו הייתה אמורה לחלץ רכבת חירום, אך היא לא הייתה בכוננות. תגובת רכבת ישראל: "תהליך הטיפול באירוע בוצע לפי כל תקני הבטיחות"
מערכת כאן חדשות
19 באוקטובר 2018
20:52

המחדלים של קו הרכבת החדש מירושלים לתל אביב ממשיכים והערב (שישי) פרסם פרשננו מרדכי גילת בחדשות השבוע בכאן 11 כי כדי לחלץ את הרכבת שנתקעה על הקו השבוע, נשלח קטר דיזל לתוך המנהרות - דבר ששירותי הכיבוי אוסרים באופן חד משמעי. הקטר היה עמוס באלפי ליטרים של סולר והיה חשש ממלכודת מוות במקרה של שריפה.

את הנוסעים שנתקעו הייתה אמורה לחלץ רכבת חירום, אך היא לא הייתה בכוננות. ארבעת רכבי החילוץ המאולתרים, אינם יכולים לתת מענה ל-150 נוסעים. 

תגובת שירותי הכיבוי: "בשבועיים האחרונים רכבת ישראל תיקנה את כל הליקויים והדבר נבדק ואושר בשתי ביקורות. על הרכבת להשלים עד ליום רביעי שני אישורים לצורך קבלת אישור הפעלה קבוע. הכנסת קטר דיזל נעשית במצב חרום בו הרכבת נעצרת עם נוסעים בתוך המנהרה ויש צורך לחלצם, כולל במצב של ניתוק חשמל שבו אין אפשרות לקטר חשמל להגיע.

תגובת רכבת ישראל: "רוב הסעיפים שדרשו טיפול – הושלמו. אישורי הבטיחות הקבועים צפויים להתקבל בימים הקרובים. אירוע התקלה בקטר החשמלי הוא אירוע תפעולי ולא בטיחותי. תהליך הטיפול באירוע בוצע לפי כל תקני הבטיחות בקו המהיר".

ביום שני נתקעה רכבת שיצאה מהתחנה בנמל התעופה בן גוריון לכיוון ירושלים. היא הפסיקה לנסוע זמן קצר לאחר שיצאה לדרכה. הרכבת ועליה 150 נוסעים וחמישה אנשי צוות נתקעה במנהרה מספר שלוש על הקו לבירה.

סמנכ"ל חטיבת נוסעים ברכבת ישראל, בועז הירש, הסביר על התקלות בקו החדש לירושלים ואמר כי מדובר בחבלי לידה. בריאיון לתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' אמר הירש כי "אנחנו חווים קשיים בהרצה של קו עם המון טכנולוגיות חדשות. הרוב המכריע של הנסיעות מתבצע ביעילות".