המצוד אחר המחבל
צילום: פלאש 90

המצוד אחר המחבל מברקן: דיווחים על פעילות צה"ל בכפר שוויכה

מקורות פלסטינים דיווחו כי כוח צה"ל הגיע הבוקר לכפר שבטול-כרם במסגרת החיפושים אחר המחבל אשרף נעלווה. נמסר כי הכוח כיתר כמה מבנים וכרז למחבל להסגיר את עצמו וכן עצר אדם אחד. עוד דווח כי במקום פרצו עימותים עם פלסטינים
גל ברגר
20 באוקטובר 2018
10:23

מקורות פלסטינים מדווחים כי כוח של צה"ל הגיע הבוקר (שבת) לשוויכה שבטול-כרם במסגרת החיפושים אחר המחבל אשרף נעלווה, שביצע את פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן ועדיין לא נתפס. נמסר כי הכוח מכתר כמה מבנים ובית ספר שבבנייה וכורז למחבל להסגיר את עצמו. על פי כמה דיווחים, במקום פרצו עימותים עם פלסטינים שיידו אבנים אל הכוח, וזה ירה לעברם גז מדמיע. הכוח עצר אדם אחד, שאינו המחבל, ונבדקת מעורבותו בסיוע למחבל הנמלט.

מוקדם יותר השבוע נעצר אחיו הגדול של המחבל, אמג'ד, לאחר שפירק את מצלמות האבטחה המותקנות בביתם שבכפר שוויכה ובכך נחשד כי ניסה להעלים ראיות. במשפחה אמרו לכאן חדשות כי האח נעצר לאחר שהוציא צילומי אבטחה מארבע או חמש מצלמות שהותקנו בבית לפני כשנתיים, מכיוון שחשש שהדבר יסבך את המשפחה.

באותו לילה הודיע צה"ל למשפחת המחבל כי ביתו ייהרס. אביו של המחבל אמר לכאן חדשות כי נמסר לו שהקומה השלישית בביתם, הקומה שבה מתגורר האח העצור אמג'ד, לא תיהרס מכיוון שאין לו קשר לפיגוע. הקומה הראשונה שבה גר המחבל והקומה השנייה שבה מתגוררים ההורים כן ייהרסו, כך לדבריו.

המצוד אחרי המחבל התרכז באזור ברקן, משם יצא לבדו, ולפי ההערכה הוא נמלט ברגל וללא סיוע חיצוני. במערכת הביטחון הניחו שהוא מסתתר במרחב הכפרי שבין ברקן לשכם. במערכת הביטחון חוששים מכך שהמחבל חמוש וינסה לבצע פיגוע נוסף או לירות לעבר הכוחות שיבואו לעצור אותו. בנוסף, קיים חשש מפיגועי חקיינות.

בפיגוע, שבוצע לפני כשבועיים בתוך מפעל באזור התעשייה ברקן בשומרון, נרצחו זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד. מחקירת הפיגוע עלה כי יחזקאל-לבנגרונד נקשרה בידיה לפני שהמחבל הפלסטיני רצח אותה ביריות.