ח"כ יואב קיש
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היוזמה לוועדת חקירה על התנהלות המשטרה בפרשת גל הירש יורדת משולחן הכנסת

יוזם המהלך, ח"כ יואב קיש מהליכוד, הודיע שהוא מסיר את ההצעה מסדר היום בעקבות התנגדות של סיעת כולנו. עם זאת, הוא ימשיך לדבריו לנסות להגיע להסכמות בנושא כדי לקדם הקמת ועדה פרלמנטרית
זאב קם
22 באוקטובר 2018
09:01

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ יואב קיש מהליכוד, שיזם את הקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלות המשטרה בפרשת גל הירש – מסיר את ההצעה משולחן הכנסת. היום (שני) פורסם בכאן רשת ב' כי הסיבה להסרת ההצעה מסדר היום של המליאה היא התנגדות של סיעת כולנו, שהודיעה באמצעות היו"ר שלה, ח"כ רועי פולקמן, כי היא מתנגדת להקמת הוועדה.

אחרי שקיבל את המסר ממפלגתו של השר משה כחלון, הודיע ח"כ קיש למזכירות הכנסת כי הוא מסיר מסדר יומה של הכנסת את ההצעה להקים את הוועדה. לצד זאת, הח"כ מהליכוד הבהיר גם הבוקר כי הוא ימשיך לנסות להגיע להסכמות בנושא. לדבריו, כל עוד לא יושגו כאלה, אין בכוונתו להביא את היוזמה להצבעה.

ההצעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלות המשטרה כבר אושרה בוועדת הפנים של הכנסת, אך עדיין נדרשת לקבל את אישור המליאה. היוזמה ביקשה לבדוק, בין השאר, אם המשטרה התנהלה כראוי בהחלטתה לפתוח בחקירה נגד גל הירש, שהובילה בהמשך לביטול מינויו למפכ"ל.

ברקע ההצבעה שנערכה בוועדה בתחילת החודש שעבר, פרץ עימות בין חבריה, כשח"כים מהמחנה הציוני תקפו את היוזמה. ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) תקפה את היו"ר קיש, וטענה כי הוא מנסה "להלך אימים על המשטרה ועל מוסדות שלטון החוק, באמצעות יצירת ועדה פוליטית ומוטה שתוכל לקבל החלטות שנוחות לפוליטיקאים". לטענתה, חברי הקואליציה מנסים להכתים את המשטרה בשל חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרים נוספים.

גם השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, מתח לאחרונה ביקורת על היוזמה של חברו למפלגה ויו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ יואב קיש, להקים את הוועדה הפרלמנטרית. "עקרונית אני תומך ביוזמה, אבל חושב שהעיתוי מוטעה", אמר ארדן בריאיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב'. לדבריו, "היו בפרשייה הספציפית הזו החלטות שעוררו סימני שאלה, ואני לא צריך שאף אחד יזרז אותי לבדוק. הודעתי כבר שברגע שהחקירה של הירש תסתיים, אקים ועדת חקירה ממשלתית עם סמכויות אמיתיות. אני חושב שזה הגיוני יותר".

תגיות:
כולנו