ליברמן: "הגענו בעזה למצב של אין ברירה"

שר הביטחון אמר בוועדת החוץ והביטחון כי כל האופציות מוצו מול חמאס ברצועה: "אין שום מחאה עממית, אלא אלימות ממוסדת. חמאס משלם 3,000 דולר על כל הרוג". הוא תקף את הביקורת נגד הרמטכ"ל: "תופעה בלתי נסבלת"
זאב קם
22 באוקטובר 2018
12:40

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הצהיר היום (שני) בפתח ישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי הוא אינו מאמין בהסדרה מול חמאס בעזה. "הגענו למצב של אין ברירה", אמר ליברמן. "מיצינו את כל האופציות. עמדתי ברורה – הגענו לנקודה שבה צריך לקבל החלטות".

ליברמן קבע כי "בעזה אין שום מחאה עממית. יש הפעלת אלימות ממוסדת על ידי חמאס. 15 אלף איש לא באים לבד ברגל לגדר. הם באים בהסעות מאורנגות, ועל כל אוטובוס חמאס משלם אלפי שקלים. הם מלשמים על כל הרוג 3,000 דולרים, על פצוע קשה 500 דולרים ועל בינוני ומטה 250. זו פעילות ממוסדת".

"יש פה מכשיר חדש, כלי חדש", המשיך שר הביטחון והסביר את הצעדים האחרונים של הקלות ברצועה: "הם קוראים לזה צעדת השיבה ומפעילים אלימות. יש לנו את כרם שלום שגם אנחנו מפעילים אותו, ואני מנסה ליצור זיקה ישירה בין רמת האלימות לפעילות הכלכלית. יש שקט ורגיעה – יש הטבות כלכליות. יש אלימות – אז תהיה פגיעה בכלכלה ובתעסוקה".

בנוגע לאפשרות להגיע להסדרה בעזה, אמר ליברמן: "אני לא מאמין בשום הסדרה מול חמאס. זה לא עבד, זה לא עובד ולא יעבוד גם בעתיד. למדינת ישראל אין את הלוקסוס לנהל מלחמות ומבצעים שהם מלחמת יש ברירה, אבל אנחנו הגענו למצב של אין ברירה. עמדתי ברורה - אנחנו הגענו לאותה נקודה שצריך לקבל החלטות. מיצינו את כל האופציות".