פלאש 90. תמונת אילוסטרציה

החוק לפיקוח על מעונות היום לפעוטות אושר במליאת הכנסת:"זו היסטוריה"

החוק מסדיר לראשונה את מערך הפיקוח והרישוי הממשלתי על כלל מעונות היום לפעוטות שבהם שוהים 7 פעוטות לפחות. המטרה: להגן על שלומם של הילדים. ח"כ שאשא ביטון, מיוזמות החוק: "מדובר בהסדרה לשטח הפקר"
זאב קם
22 באוקטובר 2018
18:44
עודכן ב 23:05

חוק הפיקוח על מעונות היום לפעוטות אושר הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, בתמיכת 56 ח"כים וללא מתנגדים. לחוק הממשלתי מוזגו גם הצעות חוק פרטיות בנושא, שיזמו חברות הכנסת יפעת שאשא ביטון מכולנו וקארין אלהרר מיש עתיד. החוק מסדיר לראשונה את מערך הפיקוח והרישוי הממשלתי על כלל מעונות היום לפעוטות שבהם שוהים שבעה פעוטות לפחות, בכדי להגן על הילדים הנמצאים במעונות, על שלומם ובטיחותם.

ח"כ שאשא ביטון אמרה לאחר אישור החוק במליאה: "היום עשינו היסטוריה – ההורים, הארגונים וחברי הכנסת. אמנם מדובר בצעד קטן ביחס להצעת החוק הפרטית שיזמתי, אך בצעד גדול ומשמעותי לילדים בגילאי לידה עד שלוש והוריהם, ואפילו עבור מעונות היום עצמם. החוק יסדיר את שטח ההפקר הקיים במציאות כיום ואת הפיקוח שלא היה קיים בפועל, ודאי לא ברמה שמדינה מתוקנת צריכה לדרוש מעצמה. אני נלחמת על החוק הזה שנים, אך לצערי היה זה מותה של יסמין וינטה ז"ל שהוביל לגיוס התמיכה הציבורית ולהפנמת המצב בקרב הגורמים הרלוונטיים. פעלנו במהירות כדי ליצור מציאות חדשה, במסגרתה נצמצם ונפסיק את הפריצות בתחום זה".