עינת קליש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ: עינת קליש תוכל להתמודד בבחירות לראשות עיריית חיפה

בג"ץ החליט לקבל את העתירה של מפלגת העבודה. קליש נפסלה מהתמודדות לפני כמה ימים משום שהמפלגה הגישה שתי רשימות למנהל הבחירות - דבר האסור על פי חוק
אמוץ שפירא
22 באוקטובר 2018
19:14

בג"ץ החליט הערב (שני) לקבל את העתירה של מפלגת העבודה וקבע כי עינת קליש-רותם תוכל להתמודד בבחירות לראשות עיריית חיפה. לפיכך, רשימת חיים תהיה רשאית להגיש עד מחר בחמש בערב רשימת מועמדים מתוקנת לבחירות. בדיון אמר ראש ההרכב, השופט ניל הנדל, כי הגשת שתי רשימות היא מעשה חמור מאוד של המפלגה.

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר בתגובה כי הוא גאה לתמוך בקליש. "העיר זקוקה לשינוי משמעותי לטובת כלל התושבים ועינת היא האדם הנכון לכך. יש לה תכניות מפורטות ובעיקר יכולת להוציא אותן לפועל. אני קורא לתושבי חיפה לתת לה את הכח להצעיד את העיר קדימה", אמר גבאי.

קליש נפסלה על ידי ועדת הבחירות בחיפה משום שמפלגת העבודה הגישה שתי רשימות שונות לקראת הבחירות – דבר האסור לפי חוק. בעקבות כך, החתימות של בא כוח המפלגה נמחקו, ורשימתה של קליש נותרה ללא חתימה.

פרקליטה של המועמדת שנפסלה, עו"ד עמית חדד, הדגיש בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' כי קליש לא הייתה מודעת למשגה שנפל בעת הגשת הרשימות. לדבריו, הוא יגיש בנושא תצהיר חתום על ידי עו"ד שייצג את מפלגת העבודה בהליך ההגשה.