ראש השב"כ נדב ארגמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש השב"כ נפגש עם אבו מאזן ושמע תלונות: לא נותר דבר מאוסלו

פרסום ראשון: נדב ארגמן נועד באמצע השבוע שעבר עם ראש הרשות הפלסטינית ושמע ביקורת חריפה על מהלכי ישראל: "על איזה בסיס אתם מכניסים את הכוחות שלכם לאזוריA ו-B? אתם נכנסים מתי שאתם רוצים"
גל ברגר
23 באוקטובר 2018
12:44

ראש השב"כ נדב ארגמן נועד בשבוע שעבר ברמאללה עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. הפגישה נערכה באמצע השבוע בביתו של אבו מאזן לקראת ביקורו המיועד של ראש המודיעין המצרי הגנרל עבאס כאמל בישראל וברשות. הביקור של הבכיר המצרי בוטל בסופו של דבר בשל שיגור הרקטה לבאר שבע. השיחות בין ארגמן לבין אבו מאזן עסקו במאמצי הרגיעה בעזה ובצעדים שאש"ף מאיים לנקוט בכינוסו הצפוי בשבוע הבא נגד חמאס, ישראל וארצות הברית.

מקורות פלסטינים בכירים אמרו לכאן חדשות כי הצד הפלסטיני מחה לפני ראש השב"כ על כך שישראל אינה מקיימת את הסכם אוסלו ולא הותירה ממנו דבר, ואף מפרה את התיאום הביטחוני הקיים בין הצדדים. לדברי אותם המקורות: "על איזה בסיס אתם ממשיכים להיכנס עם הכוחות שלכם לערים ולכפרים הפלסטיניים באזורי A ו-B? עם מי אתם מתאמים את זה בדיוק? אתם הרי נכנסים מתי שאתם רוצים".

מסר נוסף שהעבירו הפלסטינים לישראל הוא כי אם היא תממש את איומיה לקצץ את משכורות השהידים והאסירים מכספי המסים בינואר, הרשות הפלסטינית תבטל לאלתר את הסכם פריז הכלכלי ואת התיאום הביטחוני עם ישראל.