צילום: AP

דיווח: חלקי גופה של ח'אשוקג'י נמצאו בבאר בביתו של הקונסול הסעודי

רשת "סקיי" פרסמה כי פניו של העיתונאי הושחתו על ידי רוצחיו. מלך סעודיה ויורש העצר נפגשו עם בני משפחת ח'אשוקג'י. נשיא טורקיה ארדואן: "האיש מעולם לא עזב את הקונסוליה. מדובר ברצח פוליטי ודרושה ועדת חקירה עצמאית"
רועי קייס, איתמר מאירי
23 באוקטובר 2018
15:32

רשת "סקיי" דיווחה היום (שלישי) כי חלקי גופתו של העיתונאי ג'מאל ח'אשוקג'י נמצאו בחצר ביתו של הקונסול הסעודי באיסטנבול. בדיווח נטען עוד כי פניו של העיתונאי הושחתו. כזכור, הקונסול נמלט מטורקיה לפני שהרשויות פשטו על ביתו, ולפי כמה דיווחים הוא היה עד לרצח. 

בתוך כך, מלך סעודיה, סלמאן בן עבד אל-עזיז, ויורש העצר, מוחמד בן סלמאן, נפגשו היום בארמון אל-ימאמה בריאד עם בני משפחת ח'אשוקג'י. כזכור בלילה שבין שבת לראשון השניים התקשרו לסלאח ח'אשוקג'י, כדי להביע תנחומים על מות אביו. גם בפגישה היום מלך סעודיה ויורש העצר הסעודי הביעו צער עמוק על מותו של העיתונאי.

מוקדם יותר נשא נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן נאום תקיף בו האשים את הסעודים ברצח. לדברי נשיא טורקיה: "גילינו שח'אשוקג'י מעולם לא עזב את הקונסוליה. כמובן שיש שם חסינות, ולכן לא יכולנו להיכנס. פתחנו בחקירה והתחלנו לנתח את האירועים יום לפני הרצח. בדקנו את המטוסים, והיה אדם נוסף שהיו לו בגדים זהים לשל ח'אשוקג'י. ביום האירוע עובדי הקונסוליה אמרו שהיה משהו מיוחד שהתרחש".

ארדואן המשיך ואמר: "האירוע התרחש באיסטנבול, לכן אנו אחראים. מתוקף זאת - זכותנו לחקור. לא נשתוק לנוכח הרצח הזה ונעשה את כל מה שהחוק מאפשר לנו. לא נאשים אף אחד ללא הוכחה. אמרתי למלך סעודיה שהקונסול הכללי לא משתף פעולה בחקירה והוא פוטר וחזר לארצו. אני מאמין בכנותו של המלך, יחד עם זאת צריכה להיות ועדת חקירה עצמאית שתחקור את הרצח, כיוון שמדובר ברצח פוליטי".