ניידת משטרה ליד בית משפחת קלינטון בניו יורק, היום
צילום: אי-פי

ארה"ב: מטענים נשלחו לבתי אובמה וקלינטון; בניין רשת CNN פונה

ה-FBI פתח בחקירה אודות המטענים שאותרו בטרם הגיעו לבתיהם הפרטיים של הנשיאים לשעבר. משרדה של חברת קונגרס דמוקרטית פונה אף הוא בעקבות איתור חבילה חשודה. השירות החשאי הכחיש כי מטען נשלח גם לבית הלבן
מיכל רשף ויותם רוזנוולד
24 באוקטובר 2018
16:45
עודכן ב 19:10

מטעני חבלה אותרו היום (רביעי) סמוך לבתיהם של נשיאי ארצות הברית לשעבר ברק אובמה וביל קלינטון, כך דיווחו כלי תקשורת בארצות הברית. ה-FBI פתח בחקירת המקרים. בשעה הקרובה יערכו כוחות הביטחון בניו יורק מסיבת עיתונאים.

אחד ממטעני הצינור שאותר היום על ידי רשויות החוק האמריקניות

כמו כן, משרדי רשת CNN בניו יורק פונה ואזעקה נשמעה בזמן השידור בעקבות מטען שנמצא שם הבוקר. המשטרה פרסמה אזהרת חירום וקראה לאנשים להתרחק מהמקום, לפני שפינתה את המטען מבניין "טיים וורנר", שבו שוכנים משרדי הרשת. לפי מקור במשטרה המקומית, החבילה הורכבה מ"צינור וחוטים". הרשת דיווחה כי החבילה החשודה הייתה ממוענת לראש ה-CIA לשעבר, ג'ון ברנן.

משרדה של חברת הקונגרס מפלורידה דבי ווסרמן שולץ פונה אף הוא, לאחר שחבילה חשודה נמצאה שם הבוקר, כך מסר דובר משטרתי. בארצות הברית נפוצו שמועות כי גם למשרדו של מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו, נשלחה חבילה חשודה - אך ככל הנראה מדובר בדיווחים שגויים. מוקדם יותר, דווח כי מטען נשלח גם לבית הלבן, אך השירות החשאי הכחיש את הדבר. 

בניין רשת סי-אן-אן פונה, אזעקה נשמעה במהלך שידור:לדברי חבלנים שהגיעו לביתו של אובמה, מדובר במטען הדומה לזה שנשלח למיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס ביום שני השבוע. בנוסף, על פי חלק מהדיווחים, מי שאיתר את המטען הוא מי שאחראי על סינון הדואר של בני הזוג. מנגד, דוברה של הילרי קלינטון הכחיש את הדיווח שהחבילה אותרה בסמוך לביתם של בני הזוג בצפון ניו יורק.

הבית הלבן פרסם הודעה בה גונה "הניסיון האלים לתקוף את הקלינטונים ואת אובמה", ויפעלו לכך ש"האחראים על המעשה יובאו לדין".