משאית דלק
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

רה"מ דחף להכנסת משאיות הדלק במימון קטר לרצועת עזה

מקורות מצרים ופלסטינים: ראש המודיעין המצרי דוחה שוב את ביקורו באזור. לפי גורם פלסטיני, סיבת הביטול - טכנית. משלחת של המודיעין המצרי הגיעה היום לרצועה דרך מעבר ארז. הנציגים הפלסטינים הבהירו כי הפגנות הגדר יימשכו גם בשישי הקרוב
גילי כהן וגל ברגר
24 באוקטובר 2018
21:56

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא זה שדחף מאחורי הקלעים להכנסת משאיות הדלק במימון קטר לתוך רצועת עזה - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. גם בצה"ל הביעו תמיכה במהלך. מלשכת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נמסר כי אינם מתייחסים לדיווח. גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו כי המהלך היה בהמלצת כל גורמי הביטחון. לפי מקור בעזה, ישראל הכניסה היום לעזה חמש משאיות עם סולר במימון קטרי.

היום הגיעה שוב משלחת של המודיעין המצרי לתוך רצועת עזה דרך מעבר ארז. נראה שבדרג המדיני מנסים לאותת או לפעול ממש, כדי להראות שהם תומכים במאמצי המצרים להגיע לאיזשהו הסכם בין ישראל לבין חמאס.


בתוך כך, ראש המודיעין המצרי הגנרל עבאס כאמל דוחה שוב את ביקורו באזור, בפעם השנייה בתוך שבוע - כך מסרו מקורות מצרים ופלסטינים. גורם פלסטיני שהשתתף היום בפגישה בין משלחת המודיעין המצרית לנציגי הארגונים הפלסטיניים בעזה, אמר לכאן חדשות כי המצרים עדכנו שסיבת הדחייה היא טכנית.

הנציגים הפלסטינים הבהירו למשלחת המצרית כי הפגנות הגדר בעזה יימשכו גם בשישי הקרוב, אך לדברי אחד ממשתתפי הפגישה שררה הסכמה בין הצדדים כי מוטב להימנע ככל האפשר מהרוגים ופצועים.


אמש הודיע ליברמן כי בהתאם להמלצת גורמי הביטחון, הדלק הקטרי ישוב לזרום לעזה. זאת, למרות שטען כי אספקת הדלק לרצועת עזה תחודש רק כשיופסקו שיגורי הבלונים לחלוטין. השר צייץ אז כי "‏כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, כולל שיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול היישובים הישראלים, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועת עזה".