השר לשעבר גדעון סער ורה"מ בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סער לנתניהו: "הצג ראיות למזימה"; מקורב לרה"מ: "סער חתרן"

השר לשעבר התייחס להאשמות של נתניהו שלפיהן "רקח תרגיל חתרני", והאשים בריאיון לגל"צ: "מתנהל נגדי משפט שדה ללא ראיות". מקורב לנתניהו הגיב - "תאוות הכוח של סער גרמה לו שלא להיזהר בשבועות האחרונים"
מערכת כאן חדשות
25 באוקטובר 2018
10:04

השר לשעבר גדעון סער התייחס הבוקר (חמישי) להאשמות של ראש הממשלה בנימין נתניהו שלפיהן "שר לשעבר בליכוד רקח תרגיל חתרני" נגדו, וקרא לו להציג ראיות למזימה או לחזור בו. "מתנהל נגדי משפט שדה ללא ראיות. לנתניהו הרבה אויבים, ואני לא אחד מהם", אמר סער בריאיון לגלי צה"ל. 

"מה ששנוא עליך, אל תעשה לחבריך - מה שנתניהו עשה זה חמור וחציית קו אדום", אמר השר לשעבר וציין כי ראש הממשלה מוקף באנשים "חורשי רעות". גורם המקורב לנתניהו אמר כי התגובה "ההיסטרית" של סער ו"גידופיו" נגד ראש הממשלה מוכיחים את מה שלדבריו, מראות העובדות - "סער חתרן שניסה להדיח את ראש הממשלה בניגוד לרצון בוחרי הליכוד".


המקורב אמר עוד כי "תאוות הכוח של סער גרמה לו שלא להיזהר בשבועות האחרונים, כשדיבר עם שרים וחברי כנסת וחשף את מזימתו להדחת נתניהו, אחרי שראש הממשלה יוביל את הליכוד לניצחון בבחירות".

אמש האשים ראש הממשלה: "זה כמה שבועות שאני יודע ששר לשעבר בליכוד מדבר עם גורמים בקואליציה ורקח איזה תרגיל חתרני, שאני אביא את הליכוד לניצחון סוחף בבחירות ואחר כך ידאגו שאני לא אהיה ראש ממשלה, בניגוד לרצון בוחרי הליכוד, בניגוד לרצון הציבור, בניגוד לדמוקרטיה", אמר. 

נתניהו, שאמר את הדברים במסיבה לכבוד יום הולדתו, הוסיף: "אני מסתובב בארץ יחד אתכם ואני רואה את התמיכה האדירה בנו: בי, ברעייתי, תמיכה שאני לא זוכר כמותה מאז שנכנסתי לפוליטיקה. ולכן מלכתחילה זה נועד לכישלון כי הציבור לא נותן לדבר כזה לקרות. אבל זה כן חשף פרצה בחוק ואנחנו נחשוב מה לעשות עם זה״.

אתמול בבוקר פורסם ב"ישראל היום" כי נתניהו החליט שלא להקדים את הבחירות מחשש שנשיא המדינה, ראובן ריבלין, לא יטיל עליו את הרכבת הממשלה הבאה גם אם ינצח בהן. בידיעה נאמר כי הפתרון לכך הוא חוק שיצמצם את שיקול דעתו של הנשיא. בית הנשיא פרסם תגובה חריפה, לפיה אין בידיעה מידע של ממש מלבד תיאור מפורט של פרנויה שאינה נשענת על שום צעד מוחשי או אפילו מחשבה שהתרחשו במציאות.

עוד פורסם בישראל היום כי כי הפתרון של נתניהו עשוי להיות חוק המצמצם את שיקול דעתו של הנשיא. בסביבתו של נתניהו אמרו כי "המזימה שפורסמה ב'ישראל היום' לא נולדה בבית הנשיא אלא אצל בכיר לשעבר בליכוד, שגם דיבר על כך עם כמה מהשותפים לקואליציה".

סער הגיב על הדברים של נתניהו: "בדרך כלל איני נוהג להתייחס לטענות הזויות ובפרט שאין אדם שמוכן להתייצב מאחורי הדברים ולומר אותם בקולו. אבל מאחר ששמי שורבב אני מודיע בצורה הכי ברורה: אין שחר לדברים שפורסמו. הם מופרכים לחלוטין. מטרידה אותי המחשבה שיש מי שלוחש על אוזנו של ראש הממשלה הבלים מסוג זה".