רה"מ נתניהו והנשיא ריבלין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ זוהר: "לא הייתי סומך על הנשיא בעיניים עצומות"

ח"כ בוקר מהליכוד תקפה את ריבלין ואמרה שהוא פוליטי: "צריך להיות ממלכתי ולא להתערב בפוליטיקה". בוקר וזוהר התייחסו לפרסום לפיו נתניהו לא מקדים את הבחירות בגלל חשש מריבלין. הנשיא הגיב אתמול: "פרנויה שאינה נשענת על שום צעד מוחשי"
תמר אלמוג ומוטי גילת
25 באוקטובר 2018
11:44
עודכן ב 13:05

חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) התייחס היום (חמישי) לעימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ראובן ריבלין ואמר כי לא היה סומך על הנשיא בעיניים עצומות. "אם הציבור מצביע לליכוד, סימן שהוא רוצה את נתניהו כראש ממשלה", אמר זוהר בריאיון לליאת רגב בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'. חברת הכנסת וסגנית יו"ר הכנסת נאוה בוקר (הליכוד) תקפה מוקדם יותר את ריבלין ואמרה כי הוא נשיא פוליטי ולכן אין צורך במוסד הנשיאות.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ מיקי זוהר:

"הוויכוח לא משרת את האינטרסים של הליכוד", הדגיש זוהר והבטיח כי תקודם חקיקה שלפיה רק ראש הרשימה יוכל להרכיב ממשלה. "נשיא המדינה עוין את ראש הממשלה ותוקף אותו, אולי הוא עושה את זה כי נתניהו לא תמך בו בבחירות לנשיאות", אמר זוהר.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ נאוה בוקר:

"נשיא המדינה הראה לנו בדיוק מה הוא חושב, הוא לא חף מתככים. הוא צריך להתנהג באופן ממלכתי ולא להתערב בנושאים פוליטיים", אמרה בוקר בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב'. בוקר הוסיפה ש"אם הנשיא כל כך דואג לדמוקרטיה, הוא היה צריך לשמור על הבחירה הדמוקרטית של העם".

בוקר הזכירה אמירה שאמר הנשיא הראשון חיים ויצמן ולפיה המקום היחיד שהנשיא יכול לדחוף את האף שלו – זה לממחטה שלו ואמרה כי "כדאי שהנשיאים הנוכחיים יפסיקו להתערב בעניינים לא להם". חברת הכנסת האשימה את התקשורת שמתעסקת בנתניהו וציינה לגבי העימות עם סער שראש הממשלה יודע על מה הוא מדבר.

מנגד כינה שר המשפטים לשעבר מטעם הליכוד דן מרידור את העימות "סחי" ואמר כי לנשיא יש אמינות רבה, אך "אם תוקפים וחוזרים על שקרים בלי הפסקה, חלק מזה נדבק". מרידור ציין כי ריבלין עושה עבודה "יוצאת מן הכלל".

האזינו לריאיון המלא עם השר לשעבר דן מרידור:

אתמול בבוקר פורסם ב"ישראל היום" כי נתניהו החליט שלא להקדים את הבחירות מחשש שריבלין לא יטיל עליו את הרכבת הממשלה הבאה גם אם ינצח בהן. עוד פורסם כי הפתרון של נתניהו עשוי להיות חוק המצמצם את שיקול דעתו של הנשיא. בסביבתו של נתניהו אמרו כי "המזימה שפורסמה ב'ישראל היום' לא נולדה בבית הנשיא אלא אצל בכיר לשעבר בליכוד, שגם דיבר על כך עם כמה מהשותפים לקואליציה".


בבית הנשיא הגיבו בחריפות לפרסום: "זו פרנויה שאינה נשענת על שום צעד מוחשי או אפילו מחשבה שהתרחשו במציאות". עוד נכתב כי "את הטיפול בתופעות שכאלה יש להשאיר בידי אנשי מקצוע שאינם דוברים". בעיתון פורסם בנוסף כי הפתרון של נתניהו עשוי להיות חוק – המצמצם את שיקול דעתו של הנשיא. בסביבתו של נתניהו אמרו כי "המזימה שפורסמה ב'ישראל היום' לא נולדה בבית הנשיא אלא אצל בכיר לשעבר בליכוד, שגם דיבר על כך עם כמה מהשותפים לקואליציה".