ניו יורק
צילום: אי-פי

חבילות חשודות נשלחו לג'ו ביידן ולשחקן רוברט דה-נירו

לפי דיווחים, החבילות החשודות דומות לחבילות שנשלחו לאישים נוספים המזוהים עם המפלגה הדמוקרטית, כמו בני הזוג קלינטון ובני הזוג אובמה. טראמפ גינה את התופעה, אך גם תקף את התקשורת: "חלק גדול מהזעם שאנחנו רואים בחברה נגרם מדיווחים שקריים של התקשורת המרכזית"
מערכת כאן חדשות
25 באוקטובר 2018
15:21

המתקפה על אישים וגופים המזוהים עם המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית נמשכת. היום (חמישי) נשלחו חבילות חשודות לסגן נשיא ארצות לשעבר ג'ו ביידן, למסעדה בבעלותו של השחקן רוברט דה-נירו בשכונת טרייבקה בניו יורק, אשר הייתה מיועדת לחברת ההפקות של השחקן "Tribeca Productions", ובמהלך הלילה נשלחו שתי חבילות חשודות לסנאטורית הדמוקרטית מקסין וווטרס.

לפי דיווחים בארצות הברית, רשויות החוק יירטו את החבילה שנשלחה לביידן, אשר כיהן כסגנו של ברק אובמה, במשרד הדואר בעיר ניו-קאסל במדינת דלוואר. ה-FBI אישר כי החבילה שנשלחה לסנאטורית הדמוקרטית מקסין ווטרס דומה לחבילות האחרות שנשלחו לאחרונה לאישים המזוהים עם המפלגה הדמוקרטית, כמו בני הזוג קלינטון ובני הזוג אובמה. סוכנות הידיעות אי-פי מדווחת כי גם החבילה שנשלחה לדה-נירו, אשר נמנה עם מבקריו החריפים ביותר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, נראית קשורה לחבילות שנשלחו כבר.


בעצרת שנערכה בוויסקונסין גינה טראמפ את התופעה ואמר: "כל איום על יריבים פוליטיים מהווה מתקפה על הדמוקרטיה האמריקנית". יחד עם זאת, טראמפ ניצל את ההזדמנות כדי למתוח ביקורת על התקשורת ואמר כי הוא קורא לכלי התקשורת "לחדול מהפצת עוינות וסיפורי כזב, והוסיף שגם להן יש אחריות לאיחוד בין חלקי החברה האמריקנית". אנדרסן קופר, מגיש רשת CNN - אשר משרדיה בניו יורק פונו אתמול גם בשל מטען חשוד, קטע את שידור נאום טראמפ והגדיר אותו נאום צבוע. "אנחנו לא חוששים ונמשיך לעשות את עבודתנו מול איום הטרור", אמר קופר.

טראמפ תקף את התקשורת האמריקנית פעם נוספת בטוויטר. בציוץ שפרסם כתב נשיא ארצות הברית: "חלק גדול מהזעם שאנחנו רואים היום בחברה שלנו נגרם מדיווחים שקריים ולא מדויקים במכוון של התקשורת המרכזית, מה שאני מכנה 'חדשות כזב'. זה הפך להיות כל כך רע ומלא שנאה שאני לא יכול לתאר. התקשורת המרכזית צריכה לשפר את התנהגותה מהר!".

חבילה חשודה נשלחה אתמול גם למשרדה של חברת הקונגרס מפלורידה דבי ווסרמן שולץ, וביום שני נשלח מטען למיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס.

השתתפו בהכנת הידיעה: איתמר מרגלית, יותם רוזנוולד ומיכל רשף