דב ליטבינוף
פלאש 90

שבוע לפני הבחירות: היועמ"ש מבקש להשעות את ראש מועצת תמר

אביחי מנדנבליט טוען כי המשך כהונתו של דב ליטבינוף לא אפשרית בשל כתב אישום שהוגש נגדו. הדיון בנושא ייערך יממה בלבד לפני הבחירות המקומיות בהן מתמודד ליטבינוף לכהונה נוספת. עורכת דינו: "זה ניסיון גס להתערב בבחירות"
אמוץ שפירא, תמר אלמוג
25 באוקטובר 2018
17:06

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מבקש להביא להשעייתו מתפקידו של ראש המועצה האזורית תמר דב ליטבינוף. זאת בשל כתב אישום שהוגש לאחרונה נגד ליטבינוף. היום (חמישי) הגיש מנדנבליט בקשה בעניינו של ליטבינוף לוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות.

כתב האישום שהוגש נגד דב ליטבינוף מייחס לו עבירות של הפרת אמונים וטוהר מידות בזיקה לתפקידו הציבורי במסגרת פרשת 242 ("פרשת ישראל ביתנו"). מנדנבליט ביקש לקיים את הדיון עוד לפני הבחירות לרשויות המקומיות שייערכו ביום שלישי הבא. הדיון בנושא נקבע ליום שני, יממה לפני פתיחת הקלפיות.  

בבקשה של היועץ מנדנבליט נאמר כי: "המחויבות לשמירה על ערכי הליבה של השירות הציבורי, ובמיוחד על טוהר המידות וצביונו המוסרי של השירות הציבורי, אינה מתיישבת עם המשך כהונתו של מר ליטבינוף כראש המועצה האזורית תמר".

פרקליטתו של דב ליטבינוף מסרה בתגובה: "הגשת בקשה להשעיה ימים ספורים לפני תום תקופת הכהונה היא ניסיון גס להתערב בבחירות. לא זו המטרה לשמה הוקמה הוועדה. הבקשה טרם הומצאה לנו וגם בכך יש מידה רבה של חוסר הגינות. יחד עם זה  עיון בנוסח כתב האישום על כלל הנסיבות המפורטות בו מלמד שמדובר בהתנהלות שאין עמה שום קלון ושלא צריכה להשפיע על כהונתו ובחירתו מחדש. בכל מקרה ראש המועצה יתמודד כרגיל בבחירות שיתקיימו ביום שלישי הקרוב".