צילום: פלאש 90

אילנה ראדה: "חקירת המשטרה – שקרים על שקרים על שקרים"

אימה של תאיר ראדה הגיבה למציאת הראיה החדשה שעשויה להביא לזיכויו של רומן זדורוב מרצח בתה בשנת 2006. עורך דינו של זדורוב: "צריך לשחרר את רומן ולערוך משפט חוזר". הפרקליטות: "נבחן אם יש לדברים משמעות כלשהי"
כתבי כאן חדשות
25 באוקטובר 2018
20:24
עודכן ב 21:39

 "חקירת המשטרה הייתה שקרים על שקרים על שקרים", כך הגיבה הערב (חמישי) אילנה ראדה לאיתור הראיה החדשה שעשויה להביא לזיכויו של רומן זדורוב מרצח בתה, תאיר ראדה. "לי אין שום אינטרס להביא לזיכוי של זדורוב, אני רק רוצה שהרוצח של הבת שלי ייענש", אמרה ראדה בהתרגשות.

עורך דינו של רומן זדורוב ירום הלוי אמר:"צריך לשחרר אותו ולקיים משפט חוזר. עורך הדין הלוי הוסיף: "כבר בימים הקרובים אני אשלח מכתב לפרקליטות בדרישה למשפט חוזר, אני מקווה שהבקשה הזאת תיענה כמה שיותר מהר. יש לקוות שבפרקליטות לא יטפסו על עץ גבוה מדי".

פרקליטות המדינה הגיבה בספקנות לראיה החדשה ומסרה בתגובה: "היום נמסרה תשובת המכון לרפואה משפטית, שלפיה לא נמצאה התאמה בין אף אחת מן השערות לבין א"ק. שערה אחת מתוך השלוש נמצאה מתאימה לפרופיל המיטוכונדריאלי של המכונה א"ח, בן הזוג לשעבר של א"ק. התאמה זו משמעה כי א"ח הוא אחד מקבוצת אנשים רחבה, שלא ידוע מה מספר הפרטים הנימנים עליה, שיכולים להתאים לשערה שנמצאה. המכון הוסיף כי נערכה השוואה בין הפרופיל המיטוכונדריאלי של שערה זו לבין מאגר המצוי בארה"ב, שמדינת ישראל לא העבירה אליו פרופילים (כפי שעולה מאתר המאגר) – ולא נמצאה התאמה לאחד מן הפרופילים שבמאגר".

בסיום הודעת הפרקליטות נאמר כי "למרות האמור - תוצאת הבדיקות תיבחן על  הפרקליטות כדי לבדוק את  השאלה האם יש לדברים משמעות כלשהי , ומה הערך הראייתי של הבדיקה, נוכח העובדה שלא נעשתה השוואה למאגר פרופילים ישראלי, ככל שקיים כזה".