אילנה ראדה, אתמול

ראש המכון לרפואה משפטית על אילנה ראדה: "אישה חזקה"

דוקטור חן קוגל התייחס בריאיון לבני טייטלבוים להתפתחות הדרמטית הפרשת רצח תאיר ראדה, והסביר את הממצא, אך לא התייחס להשלכות שעשויות להיות לו על המעורבים: "את המשמעויות המשפטיות כדאי להשאיר לבית המשפט"
הבוקר הזה
26 באוקטובר 2018
09:06

ראש המכון הפתולוגי לרפואה משפטית ד"ר חן קוגל התייחס הבוקר (שישי) בריאיון לבני טייטלבוים בתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב' להתפתחות הדרמטית בפרשת רצח תאיר ראדה שנחשפה אתמול, ולשיחה שקיים עם אמה של ראדה, אילנה, שבה סיפר לה על הממצאים. "היא אישה חזקה", אמר. "תעצומות הנפש שלה הן דבר נדיר".


"על גופה של תאיר נמצאו שערות, ובשנת 2007 נשלחו כמה מהן לבדיקה", הסביר קוגל את ההתפתחות.  "שלוש שערות לא שייכות לא לתאיר ולא לרומן. יש התאמה בין א"ח, יש התאמה בין הפרופילים". קוגל הבהיר כי "לא מדובר בסוג אחר של דנ"א, אי אפשר לעשות התאמה אחד לאחד של אותו אדם, אלא לפי עץ משפחתי. בדקנו מול 26 אלף עצי משפחה ולא נמצא משהו אחר"

למרות הממצא החדש והדרמטי, קוגל לא התייחס להשלכות שעשויות להיות לו על גורלו של המעורבים בסיפור. "את המשמעות המשפטית כדאי להשאיר לבית המשפט", אמר.

מדובר בהתפתחות דרמטית בפרשת רצח שמסעירה את המדינה מאז 6 בדצמבר 2006, אז נמצאה בבית ספר בקצרין גופתה של הנערה תאיר ראדה, בת 13 וחצי במותה. מי שנעצר בחשד לביצוע הרצח הוא רומן זדורוב, פועל שהועסק בעבודות שונות בשטח בית הספר. תחילה הוא הודה ברצח אך בהמשך חזר בו. ב-2010 זדורוב הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת ונדון למאסר עולם. מאז פתחו פרקליטיו בסדרת ערעורים כשהאחרון שבהם נדחה בבית המשפט ב-2015.

עניין השערות שנמצאו על גופתה של תאיר ראדה עלה לדיון במהלך המשפט, אך השופטים קבעו כי ממצא זה אינו מכריע בכל הנוגע לבירור נסיבות הפרשה וכי ניתן להרשיע את זדורוב בביצוע הרצח גם ללא הכרעה חד משמעית בעניין זה.