אולגה זדורוב, היום

אולגה זדורוב: "רומן מתרגש, אבל מוקדם לפתוח שמפניה"

רעייתו של רומן זדורוב הגיבה בשיחה עם כאן חדשות להתפתחות בתיק: "אנחנו עוד פעם באוויר, רגשות מעורבים". עוד סיפרה כי שוחחה עם בעלה היום וכי "הוא מאוד שמח ושומע מאסירים ומסוהרים ברכות"
רובי המרשלג
26 באוקטובר 2018
12:34

אחרי ההתפתחות הדרמטית בפרשת רצח תאיר ראדה, אשתו של רומן זדורוב, אולגה, הגיבה היום (שישי) בשיחה עם כאן חדשות. "עוד מוקדם לפתוח שמפניה, אנחנו ממשיכים במלחמה שלנו", אמרה.


זדורוב סיפרה כי שוחחה עם בעלה היום, ואמרה כי "הוא מאוד שמח, מתרגש מאוד, שומע מאסירים ומסוהרים ברכות, אבל עוד מוקדם לפתוח שמפניה, הפרקליטות ירצו לבדוק לעומק, לטעון, להגיב".

"אנחנו עוד פעם באוויר כי הפרקליטות עדיין לא מושכת את כתב האישום", המשיכה זדורוב. "אז אני ברגשות מעורבים, אני מתרגשת נסערת ולחוצה, לא ישנתי כמעט. מצד אחד זה רעש, שמחה, בשורות טובות ומצד שני יש אנשים במערכת שלא כל כך מסכימים למהפך. אני מנסה להחזיק את עצמי, ימים מאוד קשים, אני לא מאוזנת".

מוקדם יותר התייחס גם שופט בית המשפט העליון לשעבר יורם דנציגר, שסבר שצריך לזכות את זדורוב, להתפתחות, ואמר כי "הסברתי בעבר שיש סיכוי לא מבוטל שהתיק יעבור עוד שלב ויעבור משפט חוזר".

"אני נשבעתי לעצמי שלא אדבר היום על התיק הזה", פתח דנציגר באירוע השנה של אגודת ידידי אוניברסיטת ת"א. "אך אני כן אגיד שלפני חודשיים ביקשו ממני לדבר על התיק הזה והסברתי שיש סיכוי לא מבוטל שהוא יעבור עוד שלב ויעבור משפט חוזר".

דנציגר טען כי "לא ראוי ששופט בדימוס יחווה דעתו אם דעת הרוב או המיעוט הייתה נכונה. אם זה יגיע לשלב של משפט חוזר כל התהיות שישנן באוויר תתבררנה".


מדובר בהתפתחות דרמטית בפרשת רצח שמסעירה את המדינה מאז 6 בדצמבר 2006, אז נמצאה בבית ספר בקצרין גופתה של הנערה תאיר ראדה, בת 13 וחצי במותה. מי שנעצר בחשד לביצוע הרצח הוא רומן זדורוב, פועל שהועסק בעבודות שונות בשטח בית הספר. תחילה הוא הודה ברצח אך בהמשך חזר בו. ב-2010 זדורוב הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת ונדון למאסר עולם. מאז פתחו פרקליטיו בסדרת ערעורים כשהאחרון שבהם נדחה בבית המשפט ב-2015.