רומן זדורוב בבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

א.ח מגיב לראשונה לשערה: "א.ק לבשה את בגדיי ביום הרצח"

א.ח טוען כי הממצא החדש מאשר את גרסתו, שלפיה בת זוגו לשעבר נכנסה לבית הספר במסווה ורצחה את הנערה תאיר ראדה. בחדשות השבוע בכאן 11 פורסם כי אמר למקורבו: "המשטרה לא האמינה לי, אבל מה שאמרתי קיבל חיזוק מדעי". עורך דינו: "זה הזמן לאזור אומץ ולקיים משפט חוזר"
רועי ינובסקי
27 באוקטובר 2018
08:29

תיק הרצח של תאיר ראדה – א.ח מגיב לראשונה וטוען כי בדיקות המכון לרפואה משפטית לשערה שנמצאה בזירת הרצח ונמצאה מתאימה לו, מאשרות את גרסתו שלפיה בת זוגו לשעבר א.ק ביצעה את הרצח: "הממצא החדש מאשר את מה שמסרתי למשטרה לפני שש שנים. מסרתי עדות מפורטת לפיה א.ק לבשה את בגדיי ביום הרצח כדי להסוות את זהותה", אמר בשיחה עם מקורבו. בחדשות השבוע בכאן 11 פורסם אמש (שישי) כי לטענת א.ח, א.ק נכנסה לבית הספר כשהיא "נראית כמו בן" ושמה תחבושת על חזה.

"המשטרה לא האמינה לי, אבל היום מה שאמרתי מקבל חיזוק מדעי", הוסיף א.ח. "הגיוני שנמצאה שערה שלי כי לבשתי את אותם בגדים שהיא לבשה. מאמין שזה אפשרי שנמצאה שם שערה שלי ואולי גם שערות נוספות. זה לא הממצא היחיד - אמרתי במשטרה שאני זוכר שהיא התקשרה ביום הרצח ואכן נמצאה שיחה כזאת".


עורך דינו של א.ח, ירון פורר, מסר: "כבר בחודש מאי 2012 הייתי הראשון שהפנה את גורמי המשטרה והפרקליטות לעובדה שיש חובה לחקור את א.ק לאור גרסתו של מרשי. חלפו שש שנים ובפועל לא נעשתה שום עבודה רצינית עד אתמול.  זה הזמן לאזור אומץ ולקיים משפט חוזר על מנת שהעננה הרובצת על משפט זה תוסר לחלוטין".

אתמול עלה מהתייעצות עם מומחה DNA במכון לרפואה משפטית והשוואה למאגר דגימות ישראלי, שחצי אחוז מהדגימות מתאימות לפרופיל השערה, המשמעות: השערה יכולה להיות באותה מידה של אחד מכמה אלפי ישראלים, אולי אף עשרות אלפים, שלא ניתן לדעת מי מהם היה באזור בית הספר באותה העת. 

הממצא הביולוגי החדש מהווה התפתחות דרמטית בפרשת הרצח שמסעירה את המדינה מאז 6 בדצמבר 2006, אז נמצאה בבית ספר בקצרין גופתה של הנערה תאיר ראדה, בת 13 וחצי במותה. מי שנעצר בחשד לביצוע הרצח הוא רומן זדורוב, פועל שהועסק בעבודות שונות בשטח בית הספר. תחילה הוא הודה ברצח אך בהמשך חזר בו. ב-2010 זדורוב הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת ונדון למאסר עולם. מאז פתחו פרקליטיו בסדרת ערעורים כשהאחרון שבהם נדחה בבית המשפט ב-2015.

עניין השערות שנמצאו על גופתה של תאיר ראדה עלה לדיון במהלך המשפט, אך השופטים קבעו כי ממצא זה אינו מכריע בכל הנוגע לבירור נסיבות הפרשה וכי ניתן להרשיע את זדורוב בביצוע הרצח גם ללא הכרעה חד משמעית בעניין זה.