תקיפה בעזה
צילום: אי-פי

דיווח: חמאס סרב לקבל אחריות משותפת על ירי הרקטות

בעיתון א-שרק אל-אווסט נכתב כי בחמאס זעמו על הג'יהאד האסלאמי כי "סטה מהקונצנזוס הלאומי". בנט בכאן רשת ב': "מחבל צריך למות, חייבים לשנות את המדיניות למדיניות תקיפה"
גל ברגר ושמעון מיג'אן
28 באוקטובר 2018
08:26

העיתון "א-שרק אל-אווסט" דיווח הבוקר (ראשון) כי חמאס לא היה שבע רצון משיגור הרקטות לישראל בידי הג'יהאד האסלאמי, זעם על כך והאשים את הג'יהאד כי סטה מהקונצנזוס הלאומי. על פי הדיווח, חמאס סרב לקבל אחריות משותפת על ירי הרקטות, למרות ניסיונות הג'יהאד לפרסם נטילת אחריות משותפת. בנט תקף את מדיניות הממשלה - "מחבל צריך למות, חייבים לשנות את המדיניות למדיניות תקיפה".

בעיתון דיווחו עוד כי חמאס הנחה את אנשיו לעצור את משגרי הרקטות, אך גילה כי מדובר באנשי הזרוע הצבאית של הג'יהאד. מקורות ברצועת עזה מסרו כי ההצעה שקיבלו מישראל דרך המצרים "מחוררת ומעורפלת". נכתב כי ההקלות שישראל מוכנה לעשות לעזה נוסחו באופן כללי ומבלי שנקבעו מכסות או לוחות זמנים.

"הציעו לנו בין השאר תוספת אישורי כניסה לסוחרים ואנשי עסקים מעזה לישראל, הגדלה של הייצוא, מתן אפשרות ליותר חולים לצאת מעזה, אך לא נאמר לנו מתי ובאיזה היקף יהיו ההקלות", אמרו המקורות. גורמים פלסטינים אמרו אמש לכאן חדשות כי גם אם חמאס הוא שנתן את "האור הירוק" לשיגור הרקטות. "הפטרון של חמאס והג'יהאד הוא אחד – איראן. הג'יהאד לא יורה בלי אישור חמאס", אמר אחד הגורמים.

בתוך כך, תקף הבוקר השר נפתלי בנט, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, את התנהלות הממשלה בנושא המצב בעזה ואמר כי "מחבל שמגיע לגדר ומפרק אותה צריך למות – הם מבינים כוח ולא הכלה". בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' הדגיש בנט כי "תושבי כפר עזה זכאים לביטחון בדיוק כמו תושבי תל אביב".

האזינו לריאיון המלא של השר נפתלי בנט: