אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ברק תקף את נתניהו וממשלתו: "הבחירות יהיו הגורליות ביותר מאז רצח רבין"

רה"מ לשעבר כינה את רה"מ "סחיט ופחיד" ואמר כי בממשלה יושבים "אנשים הזויים". את הממשלה כינה אהוד ברק "לא נורמלית". על הביקור של נתניהו אמר ברק - "אין פה שום דבר דרמטי"
הבוקר הזה
28 באוקטובר 2018
09:34

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף הבוקר (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת הקואליציה שלו ואמר כי האנשים שיושבים בממשלה "הזויים" וכי הממשלה הזאת "לא נורמלית". ברק כינה את נתניהו "סחיט ופחיד" והצהיר כי הבחירות הקרבות יהיו "הגורליות ביותר מאז רצח רבין".

האזינו לריאיון המלא של אהוד ברק ב"הבוקר הזה":

בנושא רצועת עזה, האשים ברק כי אנחנו משלמים את המחיר של "הכניעה לחמאס תחת אש". לדבריו, הממשלה אימפוטנטית, כנועה ונגררת ולטענתו, לא מסוגלת לגבש אסטרטגיה רחבה ולתת פקודות לצה"ל.

ברק התייחס לביקור של נתניהו בעומאן וציין כי שמעון פרס, כשהיה ראש הממשלה, ביקר שם באופן גלוי. "אין פה שום דבר דרמטי", הדגיש ראש הממשלה לשעבר. ברק תקף את נתניהו ואמר כי הוא מתעתע בציבור כדי "להסיח את הדעת מהחקירות ומהמחדלים האחרים".

בנוגע לבחירות הקרבות, ברק לא רצה להגיד אם הוא מתכוון להשתתף, אך ציין כי רק גוש אחד גדול יכול להחליף את השלטון. "הממשלה מתנהלת כמו מחלה אוטו-אימונית. יש צורך להמריא מחדש לחזון של הרצל, ז'בוטינסקי, בו גוריון, בגין ורבין", אמר ברק.