נפל של רקטה שאותרה בבית ספר תיכון בשער הנגב
צילום: ביטחון שער הנגב

נפל רקטה אותר בתיכון בשער הנגב, חלק מבלון תעברה נמצא בגן ילדים

בשער הנגב ובשדרות חזרו לשגרה. רה"מ הדגיש בישיבת הממשלה: "ישראל לא תקבל אולטימטום מחמאס". בעזה דיווחו כי ישראל הזרימה גם הבוקר את הסולר במימון קטר דרך מעבר כרם שלום, שפתוח כסדרו אחרי סוף שבוע של הסלמה
כתבי כאן חדשות
28 באוקטובר 2018
11:31

נפל של רקטה, שנורתה במהלך סוף השבוע מעזה, אותר היום (ראשון) בחצר של בית ספר תיכון בשער הנגב. תלמידים בכיתות סמוכות פונו. כמו כן, במקרה אחר התגלה הבוקר חלק מבלון תבערה בגן ילדים בשדרות. בשני המקרים לא היו נפגעים. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להסלמה בדרום בפתח ישיבת הממשלה ואמר כי "ישראל לא תקבל שום אולטימטום מחמאס".

בתי הספר והגנים ביישובי עוטף עזה פעלו הבוקר כסדרם. בהערכת מצב שהתקיימה אמש בפיקוד הדרום הוחלט להסיר את מגבלות ההתגוננות ביישובי העוטף. דווח כי אחוז ההיעדרות מבתי הספר התיכונים לא היה חריג. נתניהו הדגיש כי ישראל תמשיך לפעול לפי האינטרס הישראלי ולמען ביטחון ישראל בלבד.

ברצועת עזה דיווחו כי ישראל הזרימה גם הבוקר את הסולר במימון של קטר דרך מעבר כרם שלום, שנפתח כסדרו למרות סוף שבוע של הסלמה. מקורות ברצועה מסרו כי צפויות להיכנס לרצועה 15 מכליות עם סולר ובהן מאות אלפי ליטרים המיועדים להפעלת תחנת הכוח בעזה.

בעקבות הכנסת הסולר במימון קטר בשבוע שעבר הופעלה הטורבינה השנייה מתוך ארבע טורבינות בתחנה. בעזה מעריכים כי אפשר שהיום תופעל הטורבינה השלישית לאחר תיקון (הטורבינה הרביעית נהרסה בצוק איתן).

תושבים ברצועה מספרים על שיפור משמעותי בשעות החשמל לבתים בעיר עזה, ולפי אחד מהם במהלך סוף השבוע הוא נהנה מ-12 שעות חשמל ברציפות. הסולר במימון קטר נועד להגדיל את כמות החשמל בבתים מארבע לשש עד שמונה שעות ברציפות.

חברת החשמל בעזה הודיע כי החל מהיום בצהריים תופעל הטורבינה השלישית בתחנת הכוח בעזה, וכמות החשמל הממוצעת לבתים תגדל לשמונה שעות חשמל, לאחר מכן שמונה שעות הפסקת חשמל ולאחריה עוד שמונה שעות חשמל וחוזר חלילה.

השר יובל שטייניץ, החבר בקבינט המדיני-ביטחוני, אמר בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' כי מדיניות ישראל היא להחזיר את השקט "המוחלט או הכמעט מוחלט" ששרר בעוטף עזה בשלוש השנים וחצי האחרונות, מאז מבצע צוק איתן. שטייניץ הזהיר כי ייתכן שניגרר לפעולה צבאית רחבה בעזה אף שאיננו מעוניינים בכך.

השר נפתלי בנט, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, תקף הבוקר את התנהלות הממשלה בנושא המצב בעזה ואמר כי "מחבל שמגיע לגדר ומפרק אותה צריך למות – הם מבינים כוח ולא הכלה". בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' הדגיש בנט כי "תושבי כפר עזה זכאים לביטחון בדיוק כמו תושבי תל אביב".

האזינו לריאיון המלא עם השר נפתלי בנט:

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, אסף פוזיילוב, גל ברגר ומיכאל שמש