שגיא מוקי
צילום: איגוד הג'ודו

התקווה הושמעה באבו דאבי: שגיא מוקי זכה במדליית זהב

הג'ודוקא הישראלי זכה במדליית זהב בתחרות גראנד פרי שהתקיימה במדינת המפרץ לאחר שניצח יריב בלגי בגמר. עד כה התחרו ספורטאים ישראלים ללא סימני זיהוי במדינות ערביות. השרה רגב, שהעניקה למוקי את המדליה: "זה חלום שהתגשם". רה"מ נתניהו: "גאווה אדירה לכולנו"
ליאן וילדאו
28 באוקטובר 2018
16:48

התקווה הושמעה באבו דאבי: הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי זכה היום (ראשון) במדליית זהב בתחרות גרנד פרי שנערכה במדינת המפרץ. מוקי, המתחרה במשקל של עד 81 ק"ג, גבר בדרך לקרב על הזהב על יריבים ממונטנגרו, ארצות הברית וקזחסטן. בקרב על המקום הראשון ניצח הישראלי את מתיאס קאסה הבלגי.


זוהי הפעם הראשונה שבה ג'ודואים ישראלים מתחרים באבו דאבי תחת הדגל הישראלי, כשקודם לכן נאלצו להופיע בתחרויות שהתקיימו במדינות ערביות תחת הדגל הבינלאומי.מי שהעניקה לשגיא מוקי את המדליה על הפודיום הייתה שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שהתלוותה למשלחת הישראלית לתחרות. במהלך השמעת ההמנון רגב אף הזילה דמעה. מוקי עצמו היה נרגש מאוד לאחר הזכייה ואמר: "אני מאוד שמח ששמעו כאן את התקווה. זה היה רגע מאוד מרגש עבורי". 

"זה חלום שהתגשם", אמרה רגב לאחר הזכייה, "שנתיים ניהלנו שיחות כדי להגיע לרגע הזה והיה קשה לעצור את הדמעות. שגיא הפגין עליונות כל התחרות והביא גאווה למדינה שלמה, אבל כל זה לא היה קורה לולא המנהיגות של מריוס ויזר, יו"ר האיגוד העולמי ומשה פונטי, יו"ר האיגוד הישראלי. אני מבקשת להודות לשלטונות אבו דאבי ולמארחים שלנו כאן שקיבלו אותנו באופן מופתי".


נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בירך בעמוד הטוויטר שלו את הג'ודוקא הישראלי על ההישג: "ברכות חמות לשגיא מוקי, שהביא לנו הרבה כבוד וגאווה", כתב נשיא המדינה ראובן ריבלין בעמוד הטוויטר שלו. "שגיא יקירנו, אתה אלוף".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס להישג ההיסטורי: "שגיא מוקי - אתה ענק! הבאת גאווה אדירה לכולנו כשבזכותך השמיעו לראשונה את 'התקווה' באבו דאבי. כולנו גאים בך מאוד!".