שמעון סוסן
צילום: פלאש 90

הפרקליטות: התיק נגד ראש מועצת חבל מודיעין ייסגר

המשטרה המליצה לפני שבוע וחצי על סגירת התיק נגד שמעון סוסן, שהיה חשוד בשש פרשות שונות: שלוש נגנזו בשל היעדר אשמה, ושלוש נוספות נגנזו מחוסר ראיות.
תמר אלמוג ורועי ינובסקי
28 באוקטובר 2018
18:32

הפרקליטות הודיעה היום (ראשון) על סגירת התיק נגד ראש מועצת חבל מודיעין, שמעון סוסן. החקירה הגלויה נפתחה לפני כחצי שנה, ובמסגרתה נחקר סוסן בחשד לעבירות שחיתות בשש פרשות שונות. בנוסף, נחקרו עדים ומעורבים נוספים. עם תום החקירה הועבר התיק מהיחידה החוקרת לבחינת הפרקליטות. סוסן יתמודד על כהונה נוספת בבחירות לרשויות המקומיות שייערכו מחרתיים.

המשטרה המליצה לפני שבוע וחצי על סגירת התיק. לאחר בחינת מכלול חומר הראיות, מצאה פרקליטות מחוז מרכז, על דעת פרקליט המדינה, כי יש לאמץ את המלצת המשטרה ולסגור את התיק נגד סוסן בכל שש הפרשיות לגביהן נחקר. שלוש פרשות נגנזו בשל היעדר אשמה, ושלוש נוספות נגנזו מחוסר ראיות.

בא כוחו של סוסן, עו״ד עפר ברטל ממשרד ברטל-כהן, מסר בתגובה להודעת הפרקליטות: "אנו שמחים שהמשטרה והפרקליטות קיבלו את הטענות שנטענו מהיום הראשון לחקירתו של סוסן, ומאחלים לו הצלחה בבחירות".

סוסן נעצר באפריל בחשד לקבלת שוחד במסגרת פרשת שחיתות שחקירתה הפכה לגלויה, ומעצרו בארבעה ימים. המשטרה ייחסה לו קבלת טובות הנאה מחשודים שזכו במכרזים למועצה. סוסן שיתף פעולה בחקירה וטען כי פעל כחוק, ומעולם לא קיבל טובות הנאה.