פרקליט המדינה שי ניצן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רצח תאיר ראדה: בפרקליטות דנו בממצאים החדשים

בתום הדיון סוכם כי יש להמתין לקבלת חוות הדעת המלאה והכתובה של המכון לרפואה משפטית שתפורסם בימים הקרובים וככל הנראה כבר מחר
תמר אלמוג
28 באוקטובר 2018
19:14
עודכן ב 21:16

תיק הרצח תאיר ראדה: בלשכת פרקליט המדינה, שי ניצן, התקיימה היום (ראשון) ישיבה בעקבות קבלת הממצאים הראשוניים מהמכון לרפואה משפטית. הישיבה עסקה בהערכת ממצאי הבדיקה המיטוכונדריאלית, כפי שנמסרו על ידי המכון בעל פה לפני מספר ימים. 

בתום הדיון סוכם כי יש להמתין לקבלת חוות הדעת המלאה והכתובה של המכון, על מנת שניתן יהיה לבצע בחינה מעמיקה של הממצאים המלאים, להבין את משמעותם הראייתית ולהחליט על פעולות נוספות ככל שיהיה בכך צורך. החלטה זו צפויה להתקבל כפי הנראה כבר מחר עם פרסום הדוח של המכון לרפואה משפטית. מיד עם קבלתה צפויות להבדק עוד עשרות שערות שנמצאו בזמנו בזירה והועברו לאחרונה מהמשטרה למכון לרפואה משפטית. 


עוד נידונו תוצאות הבדיקה הנוספת שנערכה ביוזמת המכון ביום שישי האחרון עם מומחה ישראלי מוביל בתחום, אשר השווה את הממצאים למאגר ישראלי. בישיבה נבחנה שאלת משמעותם של ממצאים ראשוניים אלה.

בישיבה השתתפו גורמי המקצוע הרלוונטיים בפרקליטות המדינה, ובהם שני משנים לפרקליט המדינה, מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה וכן נציגי משטרת ישראל, בראשם ראש אח"מ ונציגי האגף לחקירות ומודיעין מחטיבת הזיהוי הפלילי וחטיבת החקירות במשטרת ישראל.

בהתייעצות עם מומחה DNA שנערכה בבוקר שישי במכון לרפואה משפטית והשוואה למאגר דגימות ישראלי, עלה כי חצי אחוז מהדגימות מתאימות לפרופיל השערה, שלטענת ההגנה שייכת לא.ח וכך הגיעה לא.ק, שלטענתם היא הרוצחת. המשמעות - השערה יכולה להיות באותה מידה של אחד מכמה אלפי ישראלים, אולי אף עשרות אלפים, שלא ניתן לדעת מי מהם היה באזור בית הספר באותה העת. 

א.ח הגיב לדברים וטען כי בדיקות המכון לשערה שנמצאה מאשרו את גרסתו, שלפיה בת זוגו לשעבר א.ק ביצעה את הרצח: "הממצא החדש מאשר את מה שמסרתי למשטרה לפני שש שנים. מסרתי עדות מפורטת לפיה א.ק לבשה את בגדיי ביום הרצח כדי להסוות את זהותה", אמר בשיחה עם מקורבו. בחדשות השבוע בכאן 11 פורסם כי לטענת א.ח, א.ק נכנסה לבית הספר כשהיא "נראית כמו בן" ושמה תחבושת על חזה.

"המשטרה לא האמינה לי, אבל היום מה שאמרתי מקבל חיזוק מדעי", הוסיף א.ח. "הגיוני שנמצאה שערה שלי כי לבשתי את אותם בגדים שהיא לבשה. מאמין שזה אפשרי שנמצאה שם שערה שלי ואולי גם שערות נוספות. זה לא הממצא היחיד - אמרתי במשטרה שאני זוכר שהיא התקשרה ביום הרצח ואכן נמצאה שיחה כזאת".