שגיא מוקי
צילום: איגוד הג'ודו

אחרי הזהב באבו דאבי: טורניר הגרנד פרי בג'ודו מגיע לישראל

החל מ-2019 יתקיים לראשונה טורניר הסבב העולמי של עולם הג'ודו בארץ. שרת התרבות והספורט חתמה היום על ההסכם, שעל פיו התחרות הראשונה בינואר הקרוב תהווה ניקוד לקריטריון המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. רגב: "ספורטאים ממדינות ערב ירגישו אצלנו בבית"
ליאן וילדאו
28 באוקטובר 2018
19:36
עודכן ב 21:16

יום משמח לחובבי הג'ודו: אחרי זכייתו ההיסטורית של שגיא מוקי באבו דאבי - טורניר ה"גרנד פרי" יגיע לישראל. החל מ-2019 יתקיים לראשונה טורניר הסבב העולמי של עולם הג'ודו בארץ. שרת התרבות והספורט מירי רגב חתמה היום על ההסכם, יחד עם נשיא איגוד הג’ודו העולמי מריוס ויזר. על פי ההסכם, התחרות הראשונה תתקיים כבר בינואר הקרוב ותהווה ניקוד לקריטריון המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.


התחרות השנייה תתקיים לאחר אולימפיאדת טוקיו ותפתח את המחזור האולימפי החדש לקראת המשחקים האולימפיים בפריז 2024. ההסכם הגיע בתום שנתיים של שיח אינטנסיבי בין הגורמים. 

השרה רגב מסרה: "עשינו היסטוריה הערב באבו דאבי. זה רגע מרגש, המשך ישיר למהפכה שאנו עושים במעמד ישראל בזירת הספורט הבינלאומית. ספורט אמור לקרב בין אנשים ובין אומות. מזכר ההבנות עליו חתמתי היום עם ויזר אמור להביא אלינו לישראל את טובי הג'ודאים מכל העולם, כולל ממדינות ערב איתם אין יחסים דיפלומטים, ואני מבטיחה שכולם ירגישו בישראל בבית".

הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי זכה היום במדליית זהב בתחרות גרנד פרי שנערכה במדינת המפרץ. מוקי, המתחרה במשקל של עד 81 ק"ג, גבר בדרך לקרב על הזהב על יריבים ממונטנגרו, ארצות הברית וקזחסטן. בקרב על המקום הראשון ניצח הישראלי את מתיאס קאסה הבלגי.