צילום: פלאש 90

צה"ל תקף חוליית מחבלים בעזה - שלושה נהרגו

כלי טיס של חיל האוויר תקף חוליה שניסתה לחבל בגדר הגבול ולהניח עליה מטען חבלה. ממשרד הבריאות בעזה דווח על שלושה נערים בני 12 עד 14. מוקדם יותר אבו מאזן תקף את "תכנית המאה" של טראמפ: "לא נותר דבר מהעסקה, לא נקבל מדינה בגבולות זמניים - ירושלים היא בירתנו"
כתבי כאן חדשות
28 באוקטובר 2018
23:18

צה"ל תקף הערב (ראשון) חוליה של שלושה מחבלים אשר ניסו לחבל בגדר הגבול בדרום רצועת עזה וככל הנראה עסקו בהנחת מטען חבלה. כלי טיס של חיל האוויר תקף את החוליה. משרד הבריאות בעזה מסר מאוחר יותר כי ממזרח לאזור דיר אל-בלח שלושה הועברו שלושה נערים הרוגים בגילאי 12 עד 14.


מוקדם יותר הערב אמר יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כי לא נותר דבר מעסקת המאה שיוזם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, לאחר שסוגיות ירושלים והפליטים הוסרו ממנה. "הם אומרים בחוצפה שיש 40 אלף פליטים, יש שישה מיליון פליטים", אמר בדברים שנשא הערב בפתח כינוס המועצה המרכזית של אש"ף ברמאללה. לדבריו, ההנהגה הפלסטינית ניצבת בפני רגע היסטורי, בבחינת "להיות או לא להיות", וכן עומדת מול קבלת החלטות קשות וחשובות.


ראש הרשות הוסיף כי תשלום משכורות האסירים והשהידים הוא "קו אדום" וכי חרף הלחצים החיצוניים, ההנהגה הפלסטינית תמשיך לממן את משכורותיהם. "ניסו בכל האמצעים ללחוץ עלינו ועדיין לוחצים עלינו שלא לשלם להם. רוצים לנכות מכספנו את הכספים הללו - אך לא נאפשר זאת". עוד הוסיף אבו מאזן כי תשלום המשכורות הוא עניין מקודש וכי כל גרוש מגיע להם.

השתתפו בהכנת הכתבה: משה שטיינמץ, כרמלה מנשה, נימרוד ליכטנשטיין, דנה בן שמעון ונורית יוחנן