צילום: AP

בעקבות תחקיר תיירות המין באודסה: דרישה לקיים דיון חירום בכנסת

בתחקיר כאן חדשות נחשף כי חלק מהנוסעים ליעד המועדף החדש על תיירי המין הישראלים הם שוטרים. ח"כ עליזה לביא: "זה דבר חמור שאינו עומד בקנה אחד עם ערכי הארגון. יש למצות את הדין עם המעורבים"
תומר ממיה
29 באוקטובר 2018
10:00

דרישה לקיים דיון חירום בכנסת בעקבות תחקיר כאן חדשות בעניין תיירות המין של הישראלים באודסה. בתחקיר שפורסם אמש (ראשון) נחשף כי העיר האוקראינית הפכה לאחרונה ליעד מועדף של גברים ישראל לצורך שירותי זנות. בתחקיר אף נחשף כי חלק מהגברים המגיעים לאודסה לצורך קבלת שירותי מין הם שוטרים.

מיד לאחר שידור התחקיר אמרה יושבת ראש ועדת המשנה לסחר בנשים ובזנות ח"כ עליזה לביא ("יש עתיד"): "נדהמתי לגלות ששוטרים ממשטרת ישראל צורכים שרותי מין בתעשייה ההרסנית הזאת, שמדכאת ומנצלת נשים. זהו אירוע חמור, שלא עולה בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל. רק השבוע הצלחנו לאחר מאמצים רבים להעביר בקריאה ראשונה בכנסת את החוק שיאסור צריכת זנות. כל אישה באשר היא אינה סחורה שניתן לקנות בכסף.

ח"כ לביא המשיכה ואמרה: "אני מגנה בכל תוקף את התופעה, ואפנה בקריאה לשר לביטחון פנים לבדוק את הנושא ולמצות את הדין עם המעורבים, ולפעול לרענון הנהלים ולחידודם, ולבדיקת מידת רמת המחויבות של אנשי אכיפת החוק לקוד האתי - עליו הם חתומים".