עינת קליש
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

עינת קליש: "מה שקרה בחיפה עוד יילמד בבתי הספר של הפוליטיקה בארץ"

ראשת עיריית חיפה המיועדת חגגה את הניצחון הגדול על יונה יהב, שיפנה את כיסאו אחרי 15 שנה: "זה היה ערב מדהים". יהב מצדו הודה בהפסד ואמר: "מכבד את החלטת התושבים ואת תוצאות הבחירות"
חן ביאר
31 באוקטובר 2018
02:19

כבר עם סגירת הקלפיות ופרסום המדגמים הראשונים היה ברור כי חיפה בדרך למהפך. ראש העירייה המכהן יונה יהב הפסיד לעינת קליש ויפנה את לשכתו לאחר 15 שנה. קליש רותם הגיעה למטה שלה והסתפקה בהצהרה לתומכיה ובבקשה להמתין לתוצאות האמת. לאחר מכן אמרה: "זה היה ערב מדהים. התושבים עשו דבר יוצא דופן. מה שקרה פה יילמד בספרי ההיסטוריה של הפוליטיקה בארץ מכל הבחינות. פשוט תושבי חיפה הם אלו שעשו שינוי. יש לנו המון כוח".  


יהב מצדו הודה בהפסד ופרסם הצהרה בה נאמר: "אני מכבד את החלטת הבוחרים ואכבד את תוצאות הבחירות. היה לי כבוד גדול להוביל את העיר היפה הזו. חיפה היא מפעל חיי ואני מתפלל שהנהגת העיר החדשה תדע לשמר את מה שהושג פה ב-15 השנים האחרונות. כל מה שעשיתי לא הושג לבד, אלא בזכות עובדי העירייה המסורים ועל כך אני רוצה להודות להם".

יהב הוסיף בהודעה שלו: "כרגע בעיקר חשוב לי להודות לכל הפעילים והאנשים הטובים שסייעו לי במערכת הבחירות הזו, שהאמינו, ושעבדו קשה כדי להצליח".