זירת התאונה בכביש 90
צילום: דוברות מד"א

התאונה הקטלנית בים המלח: חשד כי הנהג הפוגע נהג היה תחת השפעת סמים

בית המשפט האריך בשישה ימים את מעצר הנהג הפוגע בתאונה בה נספתה משפחת עטר. עורך דינו לכאן רשת ב': "מדובר באדם שיצא מהרכב, ניסה לחלץ ילד מרכב בוער, שבר חלון עם המרפק הימני ושבר את היד. לדעתנו הוא לא אשם"
נסים קינן
31 באוקטובר 2018
13:04

בית המשפט המחוזי בבאר שבע האריך היום (רביעי) בשישה ימים את מעצרו של נהג הג'יפ, שהתנגש אתמול ברכבם של בני משפחת עטר בכביש 90, סמוך לים המלח. כל שמונת בני משפחת עטר - זוג ההורים וששת ילדיהם - נספו בתאונה לאחר שנלכדו ברכב שעלה באש.

בדיון בהארכת המעצר לא קיבל השופט את בקשת המשטרה להאריך את מעצר הנהג הפוגע בעשרה ימים. בהחלטתו כתב השופט כי עבירת ההריגה, שבגינה הנהג נחקר, נובעת מתוך ממצא ולפיו טוענת המשטרה כי הנהג חשוד שהיה בעת התאונה תחת השפעת סמים. נציגי המשטרה ציינו כי הנהג, ששמו טרם הותר לפרסום, משתף פעולה עם חוקריו.

עו"ד אביעד חייט, המייצג את הנהג החשוד, אמר בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב': "מרשי מעביר לנו מסרים של צער וכאב אמיתי. הוא מיוסר. בכל שנותיי כסניגור לא פגשתי אדם מיוסר יותר. האירוע היה קשה, ובלי כל קשר לכך מדובר באדם ששיתף פעולה ומסר גירסה מלאה.

"נערכו כמה בדיקות שמתקיימות בכל תיק של פגיעה בחיי אדם. אני מנוע מלדבר על גירסתו ועל ממצאים נוספים שבידינו. לדעתנו הוא לא אשם ולא גרם לתאונה. מדובר באדם שיצא מהרכב, ניסה לחלץ ילד מרכב בוער ושבר את היד בניסיון. הוא שבר את חלון הרכב עם המרפק הימני".

האזינו לריאיון המלא עם עורך דינו של הנהג בכאן רשת ב':

שמונת בני משפחת עטר יובאו היום למנוחות בבית העלמין בנתניה בשעה 14:30. בתאונה נהרגו אב המשפחה יריב בן 45, שושי, אם המשפחה, בת 47, וילדיהם יעקב ישראל בן 12, עטרת בת 11, איילה בת 9, מוריה בת 7, ידיד בן 5 ואביגיל בת 3. בני המשפחה הנרגו בעת שהיו בדרכם לטיול משפחתי.