זדורוב, ארכיון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

רצח תאיר ראדה: המכון לרפואה משפטית מגבה את הפרקליטות

הדוח של המכון בנושא הבדיקה הנוספת שבוצעה בשיערה שנמצאה על גופת הנערה אחרי הרצח הוגש הבוקר. הדוח תוך בעמדת הפרקליטות, לפיה השיערה יכולה הייתה להיות שייכת לאלפי או עשרות אלפי בני אדם. עם זאת, צפויות להיערך בדיקות בשיערות רבות נוספות
תמר אלמוג
31 באוקטובר 2018
13:19

רצח תאיר ראדה: אחרי הדיון בפרקליטות בנושא, הוגש הבוקר (רביעי) הדוח של המכון לרפואה משפטית בנושא הבדיקה הנוספת שבוצעה בשיערה שנמצאה על גופתה של הנערה לאחר הרצח. מהדוח עולה תמיכה בעמדת הפרקליטות.

בדיקת המומחה, אומרים במכון, מעידה כי סטטיסטית השיערה יכולה להתאים לאלפים ואף לעשרות אלפי אנשים. בכך למעשה מגבה הדוח את עמדת הפרקליטות כי לא ניתן להצביע בוודאות אם השיערה שייכת לא.ח. עם זאת, צפויות להיערך בדיקות נוספות, כפי שפורסם בכאן חדשות, כולל בעשרות שיערות. 

בלשכת פרקליט המדינה, שי ניצן, התקיימה ביום ראשון ישיבה בעקבות קבלת הממצאים הראשוניים מהמכון לרפואה משפטית. הישיבה עסקה בהערכת ממצאי הבדיקה המיטוכונדריאלית.

בתום הדיון סוכם כי יש להמתין לקבלת חוות הדעת המלאה והכתובה של המכון, על מנת שניתן יהיה לבצע בחינה מעמיקה של הממצאים המלאים, להבין את משמעותם הראייתית ולהחליט על פעולות נוספות ככל שיהיה בכך צורך. 

עוד נידונו תוצאות הבדיקה הנוספת שנערכה ביוזמת המכון ביום שישי האחרון עם מומחה ישראלי מוביל בתחום, אשר השווה את הממצאים למאגר ישראלי. בישיבה נבחנה שאלת משמעותם של ממצאים ראשוניים אלה.

בישיבה השתתפו גורמי המקצוע הרלוונטיים בפרקליטות המדינה, ובהם שני משנים לפרקליט המדינה, מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה וכן נציגי משטרת ישראל, בראשם ראש אח"מ ונציגי האגף לחקירות ומודיעין מחטיבת הזיהוי הפלילי וחטיבת החקירות במשטרת ישראל.

בהתייעצות עם מומחה DNA שנערכה בבוקר שישי במכון לרפואה משפטית והשוואה למאגר דגימות ישראלי, עלה כי חצי אחוז מהדגימות מתאימות לפרופיל השיערה, שלטענת ההגנה שייכת לא.ח וכך הגיעה לא.ק, שלטענתם היא הרוצחת. המשמעות - השיערה יכולה להיות באותה מידה של אחד מכמה אלפי ישראלים, אולי אף עשרות אלפים, שלא ניתן לדעת מי מהם היה באזור בית הספר באותה העת.