נתניהו ואמסלם, ארכיון
צילום: פלאש 90

"חיזקנו מועמד שהוא לא ליכודי, זה לדעתי לא תקין. גם רה"מ טועה"

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם מתח ביקורת על כך שנתניהו תמך במספר ערים במועמדים שאינם ממפלגת הליכוד, וטען בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב' כי "המשימה שלנו היא לחזק אנשי ליכוד". עם זאת, הוא הוסיף כי "ראש הממשלה לא נכשל כישלון חרוץ. הליכוד מוביל ברב הערים"
קלמן ליברמן
31 באוקטובר 2018
13:52

הניצחונות והטעויות של ראש הממשלה בבחירות המקומיות: עבור בנימין נתניהו, הבחירות אתמול (שלישי) היו למעשה ההכנה לקראת הבחירות הכלליות שיתקיימו לכל המאוחר בעוד כשנה. אילו ערים מהוות עבורו ניצחון, והיכן הוא שגה? בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב', מתח יו"ר הקואליציה ביקורת על כך שלא בכל הערים בהן התמודד נציג הליכוד, נתניהו הביע בו תמיכה פומבית, ובחלק מהמקרים אף תמך במועמד היריב.

האזינו לריאיון עם אמסלם בכאן רשת ב':

"אנחנו לא אוספים ראשי עיר, המשימה שלנו היא לחזק אנשי ליכוד, גם אם אנחנו במיעוט", אמר אמסלם. "היכן שחיזקנו מועמד שהוא לא ליכודי זה לדעתי לא תקין. גם רה"מ טועה, הוא בן אדם. לא יכול להיות שנריץ מועמד נגד מועמד מהסניף הליכודי בעיר מסוימת".

לצד זאת, לטענת אמסלם, "בסוף חלק ממועמדי הליכוד לא נבחרים, זו לא ברה"מ לשעבר. רה"מ מבקש, בחלק מהמקרים זה משפיע ובחלק לא. הציבור מבחין בין הקטע המוניציפלי ובין הבחירות הארציות. הליכוד קיבל 60 אלף קולות בירושלים, אז לפי זה אמור היה להיות לנו ראש עיר ו-10 מושבים במועצה".

נתניהו ורעייתו מצביעים, אתמול

לצד הביקורת, אמסלם סיכם את מערכת הבחירות בכך ש"הליכוד מסיים פחות או יותר בסדר, נשארים בערך על אותם מספרים. ראש הממשלה לא נכשל כישלון חרוץ. הליכוד מוביל ברב הערים".

"הציבור בארץ עושה אבחנה בין המישור הארצי למוניציפאלי", המשיך יו"ר הקואליציה. "המפלגות מבקשות מרה"מ את התמיכה. כשיש לנו מועמד של הליכוד אנחנו צריכים לגבות אותו, גם אם הוא מפסיד. אלה הכללים".