צופיה שטרן

"אם זה גזר הדין של המחבל – מה מונע ממחבלים אחרים לעשות אותו דבר?"

צופיה שטרן, אחותו של אליאב גלמן שנרצח בפיגוע בגוש עציון, לא מבינה איך בית משפט צבאי קבע שהמחבל לא ניסה לרצוח. בריאיון לכאן רשת ב' אמרה: "כשיש טרור ועם ישראל דורש תשובה מחזקת זה בטוח לא מה שעוזר לכל העניין הזה"
כאן הערב
31 באוקטובר 2018
19:37

צופיה שטרן, אחותו של אליאב גלמן שנרצח בפיגוע בגוש עציון בשנת 2016, טענה היום (רביעי) כי החלטת בית המשפט הצבאי שהמחבל לא ניסה לבצע רצח היא לא צודקת ומחזקת את הטרור. בריאיון לתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' אמרה שטרן לרן בנימיני ואמילי עמרוסי כי "אם המחבל הזה קיבל את גזר הדין הזה, מה מונע ממחבלים אחרים לעשות אותו דבר?".

לדברי שטרן, "זה לא משנה אם מישהו מת בסוף או מישהו לא, המחבל – הייתה לו כוונה וזאת הייתה הכוונה זה לא משנה ממה אליאב נהרג. אבל כשמסתכלים רק על המחבל בסוף, על הכוונה שלו שהוא צריך לקבל את מה שהוא קיבל. גזר הדין לא מובן לנו. כשיש טרור ועם ישראל דורש תשובה מחזקת זה בטוח לא מה שעוזר לכל העניין הזה".

מוקדם יותר היום קבע בית המשפט כי ממדוח יוסף מוחמד עמרו, המחבל שביצע את הפיגוע בו נהרג אליאב גלמן בפברואר 2016 בגוש עציון, זוכה מעבירת גרימת מוות בכוונה (העבירה המקבילה לרצח), והורשע בעבירת הריגה. גלמן נהרג כתוצאה מירי של חייל שניסה לנטרל את עמרו. דעת הרוב של השופטים קבעה כי לא הוכח מעל ספק סביר שעמרו התכוון לרצוח.

בגרסה שמסר בחקירה טען עמרו שהוא התכוון להיעצר או למות, ולא לרצוח. סגן נשיא בית המשפט הצבאי היה בדעת מיעוט וחשב שאפשר להרשיע אותו ברצח.