עליזה בלוך
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

מהפך בבית שמש: עליזה בלוך ניצחה בבחירות לראשות העיר

בלוך הדיחה את ראש העיר החרדי המכהן, משה אבוטבול, בפער של 533 קולות לאחר ספירת קולות החיילים. בנאום הניצחון אמרה: "עם ישראל מסתכל הבוקר ומתעורר לתקווה חדשה". בנט בירך: "תושבי בית שמש בחרו בתקווה, באחדות ובעתיד". לפי נתוני ההצבעה, מאות חרדים הצביעו לבלוך
ורד פלמן ועקיבא ווייס
01 בנובמבר 2018
06:12
עודכן ב 07:49

מהפך בבחירות בבית שמש: ד"ר עליזה בלוך נבחרה לפנות בוקר (חמישי) לראשות עיריית בית שמש בתום ספירת קולות החיילים והנכים שנמשכה עד השעות הקטנות של הלילה. בלוך ניצחה את ראש העיר החרדי המכהן, משה אבוטבול, בהפרש של 533 קולות. זאת לאחר שלפני ספירת קולות החיילים הוביל אבוטבול ב-251 קולות.

בנאום הניצחון שלה אמרה בלוך כי "עם ישראל מסתכל הבוקר ומתעורר לתקווה חדשה. עד היום מי שיצר את השיח יצר קצוות ויצר דימוי של מלחמה. בית שמש הופכת מעכשיו למודל לאומי, של מגוון. אני מתכוונת כראש עיר למצוא את הטוב המשותף פה, אף אחד לא הולך מפה, כל אחד יכול לחיות את חייו. בית שמש הוכיחה הערב כי אפשר להוציא אנשים מהבית עם מסר של כבוד, עם מסר של מורכבות".

האזינו לריאיון עם עליזה בלוך:

בריאיון לרן בנימיני בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' אמרה בלוך: "לא התעסקתי בכלל בסוגיה של חרדים וחילונים. מה שהיה מיוחד זה שדיברנו אל אנשים... הציבור הישראלי התבגר מהסוגיה של חרדים וחילונים ובכלל של מחנות. צריך להבין שאפשר לחיות ביחד. אני חושבת שלפוליטיקאים ועסקנים נוח לדבר בשפה של מחנות. רוב הציבור הוא אנשים, והוא רוצה שיטפלו בדברים שמעניינים אותו באמת.

לדבריה, בין תומכיה נמנים גם תושבים חרדים בעיר. "הראשונים שפנו אליי וביקשו ממני להתמודד היו תושבים חרדים, כאלה שהתייחסו אליהם כקהל שבוי שלא צריך להתייחס לצרכים שלהם. אני חושבת שמערכת הבחירות של בית שמש תאלץ את העסקנים החרדים לשאול איך מתייחסים לתושבים. אנחנו אומרים: יש פה מישהו בשבילכם".

שר החינוך נפתלי בנט בירך את בלוך וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "‏בירכתי את עליזה בלוך על זכייתה ההיסטורית בבית שמש. זו הייתה מערכה קריטית לעתידה של העיר. תושבי בית שמש בחרו בתקווה, באחדות ובעתיד. סיכמנו להיפגש כבר בשבוע הבא על מנת לבנות תכנית להזנקת החינוך בעיר. משהו חדש מתחיל בבית שמש".

משה אבוטבול הפסיד בבחירות לאחר שכיהן בתפקיד ראש העיר במשך שתי קדנציות. לפי נתוני ההצבעה בקלפיות בשכונות החרדיות, מאות חרדים הצביעו עבור בלוך.