אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

משרד הביטחון מקדם הקמת בניין חדש ליהודים מעל השוק הישן בחברון

זהו פרויקט הבנייה השני ששר הביטחון מקדם ביישוב היהודי בחברון, לאחר 20 שנה בהן לא נבנו יחידות דיור חדשות במקום. קידום התכנית מתאפשר הודות לחוות דעת של יועמ"ש מערכת הביטחון, שאושרה ע"י היועמ"ש. בשלום עכשיו תקפו: זה מימש "זכות שיבה" ליהודים, המהלך מסכן את האינטרס הישראלי
כרמל דנגור
01 בנובמבר 2018
10:51

שר הביטחון, אביגדור ליברמן,  הורה הבוקר (חמישי) לקדם את תכנון הקמתו של בניין דירות חדש מעל לשוק הסיטונאי הישן בחברון, היושב על אדמות יהודים. קידום המיזם התעכב שנים רבות, בשל קשיים משפטיים. בעת האחרונה גיבש היועץ המשפטי למערכת הביטחון, איתי אופיר, חוות דעת משפטית שמאפשרת קידום של הליכי בנייה במקום. חוות הדעת קיבלה את אישור היועץ המשפטי לממשלה. זה מיזם המגורים השני שליברמן מקדם בעת האחרונה בחברון, לאחר כעשרים שנה שבהן לא נבנו יחידות דיור חדשות בישוב היהודי בעיר.

תנועת שלום מתחה ביקורת קרה על ההחלטה וקבעה כי ההתנחלות בעיר היא הפנים המכוערות ביותר של השליטה הישראלית בשטחים. לדברי התנועה, ההחלטה להקצות את הקרקע בשוק הסיטונאי למתנחלים היא קבלה של ״זכות השיבה״ ליהודים. "ממשלת נתניהו מושכת את השטיח מתחת להתנגדות הישראלית למימוש זכות השיבה לפלסטינים, ומסכנת את האינטרס הישראלי״, נאמר בהודעת שלום עכשיו.