התפרעויות בעזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

מאמצי ההסדרה בעזה: הדיונים מתמקדים בניסיון למנוע מהכסף הקטרי לעבור לטרור

גורם ישראלי: נכון לשעה זו, אין הסכם בנוגע לאופן העברת הכספים לעזה. גורם בכיר בעזה: הארגונים הפלסטיניים שמעו מהמצרים שבישראל הגיבו בחיוב לכמה מדרישותיהם וכי הוא מקווה שבימים הקרובים יושג הסכם כולל
מערכת כאן
01 בנובמבר 2018
22:45

הקשר העקיף בין ישראל לבין חמאס בתיווך המצרי נמשך, והדיונים מתמקדים כעת בשאלה כיצד ניתן להבטיח שהכסף למשכורות מקטר - לא ישמש למטרות טרור. כך אמר היום (חמישי) גורם ישראלי לכאן חדשות. גם האו"ם, גם המצרים, וגם בישראל אומרים כי נכון לשעה זו, אין הסכם בנוגע לאופן העברת הכספים לעזה.

 


בירושלים מדגישים כי לפני המחוות הבאות, היו רוצים לראות את תוצאות מאמצי חמאס להשיג את השקט בדרום. מקור נוסף אומר כי גם בג'יהאד האסלאמי מאותתים שפניהם להורדת רף האלימות.

גורם בכיר בעזה אמר לכאן חדשות כי הארגונים הפלסטיניים שמעו מהמצרים כי התקבלו תגובות חיוביות מישראל באשר לכמה מדרישותיהם וכי הוא מקווה שבימים הקרובים יושג הסכם כולל. לדבריו, הג'יהאד האסלאמי התחייב בפני חמאס לשמור שהפגנות הגדר מחר יהיה רגועות מאוד ככל שהדבר נוגע לו.

 


לקראת פגישת אבו מאזן-סיסי אבו מאזן מחר בשארם א-שייח, אומר גורם בסביבת אבו מאזן לכאן חדשות: "אנו נאמר לסיסי שאנו מוכנים למתווה פיוס מדורג עם חמאס שיתפרס על כמה חודשים ולא על שנים. אנו רוצה לשמוע מסיסי מה עמדת חמאס המעודכנת ובעיקר להבין מהם לא רק כיצד מתחיל תהליך הפיוס,  אלא באיזו נקודה הוא מסתיים".