ההפגנות בעזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

דיווח: קטר תעביר 90 מיליון דולר לעזה תוך שבועיים

לפי העיתון "אל-אחבאר" הנציג הקטרי באזור עודכן על כך על ידי ישראל בימים האחרונים. זאת במסגרת המאמצים לשיפור המצב ההומניטרי ברצועה. בישראל מנסים להבטיח שהכסף לא יגיע לטרור
נורית יוחנן
02 בנובמבר 2018
08:33

העיתון הלבנוני "אל אחבאר" מדווח הבוקר (שישי) שקטר תעביר 90 מיליון לרצועת עזה עד אמצע החודש. לפי הדיווח, ההנהגה בישראל הודיעה על כך בימים האחרונים לנציג קטר באזור, מוחמד אל-עמאדי. הצעד מתבצע במסגרת המאמצים לשיפור המצב ההומניטרי ברצועה והניסיון להביא לרגיעה בין ישראל לחמאס.


אתמול אמר גורם ישראלי לכאן חדשות שהדיונים בין הצדדים מתמקדים בשאלה כיצד ניתן להבטיח שהכסף למשכורות מקטר - לא ישמש למטרות טרור. האו"ם, המצרים ובישראל אומרים כי נכון לשעה זו, אין הסכם בנוגע לאופן העברת הכספים לעזה. בנוסף, בירושלים מדגישים כי לפני המחוות הבאות, היו רוצים לראות את תוצאות מאמצי חמאס להשיג את השקט בדרום. מקור נוסף אומר כי גם בג'יהאד האסלאמי מאותתים שפניהם להורדת רף האלימות.

גורם בכיר בעזה אמר לכאן חדשות כי הארגונים הפלסטיניים שמעו מהמצרים כי התקבלו תגובות חיוביות מישראל באשר לכמה מדרישותיהם וכי הוא מקווה שבימים הקרובים יושג הסכם כולל. לדבריו, הג'יהאד האסלאמי התחייב בפני חמאס לשמור שהפגנות הגדר שייערכו היום, כבכול יום שישי, יהיו רגועות מאוד.

בתוך כך, אבו מאזן וא-סיסי ייפגשו היום בשארם א-שייח. גורם בסביבת אבו מאזן אמר לכאן חדשות: "אנו נאמר לא-סיסי שאנו מוכנים למתווה פיוס מדורג עם חמאס שיתפרס על כמה חודשים ולא על שנים. אנו רוצה לשמוע מסיסי מה עמדת חמאס המעודכנת ובעיקר להבין מהם לא רק כיצד מתחיל תהליך הפיוס,  אלא באיזו נקודה הוא מסתיים".