נתניהו ודרעי בישיבת הממשלה
(צילום: פלאש 90)

גורם בסביבת רה"מ: נתניהו רוצה לעביר את חוק הגיוס בקואליציה הנוכחית

הגורם התייחס למצב הקואליציה והכריז כי אין בכוונת נתניהו לפרק כעת את הממשלה. עוד הוסיף הגורם: צריך להחליט האם ממשיכים יחד או מתפרעים בהצעות חוק פופוליסטיות של מיליארדים
יערה שפירא
02 בנובמבר 2018
16:14

גורם בכיר בסביבת ראש הממשלה אמר היום (שישי) כי נתניהו רוצה לסיים את העברת חוק הגיוס בממשלה הנוכחית, ולא ימהר לפרק את הממשלה. לדברי הגורם: "כולם חושבים שהם יודעים מתי טוב לראש הממשלה ללכת לבחירות ומתי לא טוב לו, מבחינת החקירות ומבחינת דברים נוספים".

הגורם המשיך ואמר: "לא צריך תירוצים כדי ללכת לבחירות, אבל נתניהו כן רוצה לסיים דבר אחד נוסף - חוק הגיוס. הוא אמר לשותפים הקואליציוניים פעמים רבות שהם צריכים להחליט אם ברצונם להמשיך יחד או להתפרע בהצעות חוק פופוליסטיות של מיליארדים. אם רוצים לייצב את הקואליציה -  זה אפשרי".

לפני כשבוע וחצי טען יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, בישיבה סגורה של סיעתו בכנסת כי למרות הצהרות ראש הממשלה על כך שהוא לא מעוניין בבחירות - נתניהו מתכוון לפזר את הכנסת. לדברי בנט, שפורסמו היום בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', נתניהו יילך לבחירות כלליות אחרי הבחירות לרשויות המקומיות, שהתקיימו השבוע.

לפני כשבועיים וחצי אמרו שלושה ראשי מפלגות בקואליציה לכאן חדשות כי נתניהו החליט להקדים את הבחירות לתחילת השנה הבאה, לדבריהם בחודשים ינואר או פברואר. הדבר קרה לאחר ישיבה מתוחה של ראשי הקואליציה, שם העלה נתניהו את משבר הגיור. היו שניסו להציג פתרונות לדבר, אך נתניהו אמר שלא בטוח שצריך לפתור את זה כי הדבר עלול לחזק את גוש השמאל ואת יש עתיד.