ההתפרעויות המג'ד אל-כרום
צילום: אתר כול אל-ערב

ירי ויידוי אבנים: לילה של אירועים אלימים במגזר הערבי

באום אל-פחם צעיר בן 20 נורה למוות ברכבו, והמשטרה פתח בחקירה. בכמה יישובים ערביים התפתחו קטטות על רקע הבחירות המקומיות, בהן נפצעו ארבעה בני אדם ונעצרו שבעה
אורלי אלקלעי וערן זינגר
03 בנובמבר 2018
09:35

ביישובים ערביים שונים ברחבי הארץ אירעו הלילה (שבת) שורה של אירועים אלימים, שכללו קטטות על רקע הבחירות המקומיות והתפתחו לכדי יידוי אבנים ושימוש בנשק חם. באום אל-פחם צעיר בן 20 נורה למוות על רקע פלילי, והמשטרה פתחה בחקירה בחשד לרצח.

הצעיר בן ה-20 שנורה למוות באום אל-פחום הוא איימן מחאג'נה, המוכר למשטרה. הוא נורה הלילה בעת שישב ברכבו. תחילה פונה מחאנג'ה לבית החולים העמק בעפולה במצב קשה, שם נקבע מותו. טרם נעצרו חשודים.


ביישובים סכנין, טובא זנגרייה, מג'ד אל-כרום, טורעאן, כפר כנא, ירכא ופורדיס אירעו התפרעויות אלימות על רקע הבחירות המקומיות. בכפר כנא המונים משתי משפחות התגודדו על רקע ויכוח שפרץ סביב הבחירות. במקום התפתחה קטטה בה המעורבים יידו אבנים אחד לעבר השני וירו באוויר.

במג'ד אל-כרום הוצת אוטובוס עם כרזת הבחירות של ראש המועצה שנבחר. בכעביה, טובא זנגרייה, סכנין וטורעאן התפתחו קטטות שכללו יידוי אבנים ושימוש בנשק חם. סך הכול נפצעו בהתפרעוית ביישובים השונים ארבעה בני אדם ונעצרו שבעה.

באירוע אחר על רקע פלילי, שוטרים שהגיעו הלילה למועצה מקומית ג'ת בעקבות דיווח על ירי, זיהו חשוד נמלט מהמקום עם רכבו. החשוד ניסה לדרוס את השוטרים, שירו לעבר הרכב. החשוד נמלט. מאוחר יותר התקבל דיווח כי שלושה צעירים מג'ת, שככל הנראה נורו על ידי החשוד, הגיעו לקבלת טיפול רפואי בבאקה אל-גרבייה.

בכפר פסוטה שבגליל העליון חייל צה"ל בחופשה חשוד כי תקף בגרזן תושב אחר בכפר, וירה עם נשקו בשניים נוספים. שני הפצועים מירי פונו במצב קל ובינוני למרכז הרפואי לגליל. החשוד נמלט מהמקום, והמשטרה מחפשת אחריו. נשקו הצבאי נתפס