משתתפים בעצרת בזמן נאום הנגבי, הערב בת"א
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הנגבי: מאושר שהגעתי לעצרת לרבין, לא נפקיר זכרו לאלה שחפצים במחלוקת

נתניהו גינה את קריאות הבוז לשר: מצער שהפכו את האירוע לכנס פוליטי. בנט: נמאס מהאשמות השווא השנתיות של השמאל, לא הימין רצח את רבין - אלא יגאל עמיר
יואב קרקובסקי
03 בנובמבר 2018
22:33

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, הגיב הערב (שבת) לקריאות הבוז הרבות שנשמעו בזמן נאומו בעצרת בתל אביב לציון רצח ראש הממשלה יצחק רבין, ואמר כי הוא שמח שהגיע אליה. לדבריו, "מאוד היה חשוב שהימין יאמר את דברו באירוע. רצח רבין היה טראומה לכולנו, ולא נפקיר את זכרו לאלה שחפצים להרבות מחלוקת. קריאתי לאחדות אמנם לא מלהיבה את הקיצוניים, אבל היא חודרת ללבבות של מרבית הציבור הישראלי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב הערב בטוויטר: "‏מצער שהפכו את עצרת הזיכרון לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז״ל לכנס פוליטי. אלה שרוממות חופש הביטוי בגרונם מנסים להשתיק כל מי שלא מסכים איתם".


יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, גינה את הקריאות. "‏הפגנת שמאל מבישה, קריאות בוז נגד הנגבי", אמר. "לא הימין רצח את רבין אלא יגאל עמיר. כמנהיג הימין שמתנגד למדינה פלסטינית נמאס לי מהאשמות השווא השנתיות של השמאל. ימנים לא צריכים לבוא להפגנה שמטרתה הוקעת הימין". הוא הוסיף כי "הלקח של השמאל הקיצוני: הימין אשם. הלקח שלי: לא לאלימות ולא למלחמת אחים".

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל גינתה אף היא את הקריאות: "‏מחזות מבישים הערב בכיכר רבין. חבורת צעקנים אנטי דמוקרטית שלא מכבדת שר נבחר בממשלה. ואחרי זה הם מטיפים לנו על פילוג וסובלנות".


יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, שגם בזמן נאומו בעצרת נשמעו קריאות בוז, הגיב: "כולם צריכים לגנות את הקולות אשר ביזו את העצרת לזכר יצחק רבין הערב. אנחנו צריכים לרפא את החברה הישראלית וזה מתחיל בלהקשיב לאנשים שאנחנו לא מסכימים איתם. מברך את השר הנגבי על נאום מכובד ומכבד הערב למרות ההפרעות".

בליכוד יצאו נגד דבריה של יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בעצרת שלפיהם "ההיסטוריה חוזרת – מספיק לקרוא את הפוסטים של ראש ממשלת ישראל". בחשבון הטוויטר של המפלגה נכתב: "הציבור לא קונה את 'קמפיין ההסתה' הפיקטיבי של ציפי לבני וחבריה. קראו את הפוסטים בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה ותקבלו את האמת בצורה מדויקת ובלי שמץ של הסתה".