נתניהו וליצמן
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

נתניהו בישיבת ראשי המפלגות: לא יודע מתי יהיו הבחירות

יו"ר יהדות התורה ליצמן אמר בישיבה כי ניתן להתגבר על משבר הגיוס ולשם כך הוא עתיד להיפגש עם שר הביטחון ליברמן. הבוקר דווח כי הסיעות החרדיות יוותרו על דרישותיהם בחוק ויבקשו להוסיף לו משפט ולפיו אם לא יעמדו החרדים ביעדי הגיוס שלפני שהחוק יבוטל, תוכל הכנסת לשוב ולחוקק חוק גיוס חדש
מיכאל שמש
04 בנובמבר 2018
17:02

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (ראשון) כי הוא אינו יודע מתי יתקיימו הבחירות. נתניהו אמר את הדברים בישיבת ראשי סיעות הקואליציה שהתכנסה בצהריים עם סיום ישיבת הממשלה. בישיבה אמר יו"ר יהדות התורה, סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כי אפשר להתגבר על משבר הגיוס ולשם כך הוא עתיד להיפגש עם שר הביטחון ליברמן.

הבוקר דווח בכאן חדשות כי הסיעות החרדיות מתכוונות לרדת משמעותית בדרישותיהן באשר לשינויים בחוק גיוס החרדים החדש. כעת מתכוונים ראשי הסיעות להתעקש על דרישה מרכזית אחת ובמסגרתה יתווסף משפט לחוק שאומר כי לפני שהחוק יבוטל תוכל הכנסת לשוב ולחוקק חוק גיוס חדש  אם החרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס.

שלשום אמר גורם בכיר בסביבת ראש הממשלה כי נתניהו מעוניין לסיים את העברת חוק הגיוס בממשלה הנוכחית, ולא ימהר לפרק את הממשלה. לדברי הגורם: "כולם חושבים שהם יודעים מתי טוב לראש הממשלה ללכת לבחירות ומתי לא טוב לו, מבחינת החקירות ומבחינת דברים נוספים".